NOWE!

Super akcja – grudzień ”SERCE NA DŁONI – WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM”

AKCJA  ”SERCE NA DŁONI – WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM” – GRUDZIEŃ

Dla uczniów szkoła jest naturalnym miejscem do podejmowania decyzji na rzecz innych. Wolontariat jest jednym ze stałych działań Samorządu Uczniowskiego, i  organizujemy wieloraką pomoc w każdym roku szkolnym. Po wyborach  do Samorządu Uczniowskiego powołaliśmy sekcję do działań wolontaryjnych. Grudzień 2018 obfitował w tego typu aktywność:  „Paczka dla kombatanta”, „Szlachetna  paczka” dla rodziny ucznia klasy 1 naszej szkoły, znajdującej się w sytuacji kryzysowej,  oraz paczki żywnościowe dla uczniów naszej szkoły z trudną sytuacją materialną, ale w ramach Ligii Samorządów opisać chcemy wydarzenie o charakterze charytatywnym „Gwiazdka dla zwierzaka”.

Już w październiku narodził się pomysł w sekcji wolontaryjnej, aby pomóc Krakowskiemu Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami na ul. Rybnej 3. Powiadomiliśmy o naszym pomyśle Panią Dyrektor, która bardzo entuzjastycznie zareagowała na tą myśl. Chcieliśmy także  dowiedzieć się czy szkoła kiedykolwiek brała udział w takiej akcji, ponieważ za „naszej kadencji” takowej nie było. Wspólnie z Panią dyrektor i opiekunami samorządu zadecydowaliśmy, aby przeprowadzić tą akcję w grudniu, ponieważ ten miesiąc jest chyba najbardziej świątecznym ze wszystkich i idealnie wpisuje się w tematykę super akcji, a jak każdy wie w święta dostaje się prezenty.

 

Przygotowaliśmy plan działania, tak aby zrealizować akcję w kilku etapach:

 

  1. Rozmowa z kierownictwem schroniskiem dla bezdomnych zwierząt na ul. Rybnej 3 celem zorientowania się jakie są potrzeby schroniska,
  2. Zorganizowanie spotkań z klasami i wychowawcami informując o idei wolontariatu w schronisku i sposobach realizowania planowanej akcji charytatywnej:

– zbiórka żywności, kuwet, misek, ręczników, kocy, itp.

– wykonanie czynności porządkowych na terenie schroniska, takich jak: mycie boksów, pomieszczeń dla kotów, kuwet, misek itp,

  1. Propagowanie idei pomocy zwierzętom wśród sąsiadów, znajomych celem pozyskania sponsorów.
  2. Zorganizowanie akcji promocyjnej akcję : plakaty

Po dwóch tygodniach realizowania zbiórki przez całą społeczność szkolną, jako że uczniowie zaprosili do pomocy również pracowników szkoły: nauczycieli i administrację, udało nam się zgromadzić ok. 100 kg karmy dla zwierząt, 20 kuwet, 46 misek, 25 smyczy z kagańcami.

Dzięki naszym kontaktom uzyskaliśmy wsparcie od  hurtowni „Artus” która podarowała nam  koce ,pościel, kołdry, narzuty  i inne tego typu rzeczy, oczywiście dla naszych pupilków z Krakowskiego schroniska.

 

 

17.12.2018r.  to dzień  transportu daru dla zwierząt. Oczywiście rzeczy było tak dużo ze nie mogliśmy jechać komunikacja miejska dlatego pojechaliśmy dwoma samochodami. W jednym była żywność dla zwierząt ,spora ilość zabawek i innych tego typu artykułów, natomiast w drugi był wypchany po sam sufit rzeczami które miały zapewnić ciepło.

Pani dyżurująca ze schroniska była bardzo uszczęśliwiona widząc nas, gdy weszliśmy z tymi rzeczami za próg schroniska, nawet wezwała współpracownika, aby nam pomógł ,bo sporo czasu zajęło by przenoszenie tych rzeczy. Po całym wniesieniu artykułów zostaliśmy poproszeni o odebranie certyfikatu.  W imieniu delegacji szkolnej odebrał go przewodniczący Adrian Duda.

Po rozładowaniu naszego transportu ustaliliśmy z kierownictwem termin prac porządkowych – 18.12.2018.

W tym dniu przedstawiciele każdej klasy, 15 uczniów,  udało się do schroniska jako wolontariusze.  Do realizacji tego zadania zmobilizowaliśmy uczniów, którzy mieli różne problemy w funkcjonowaniu w szkole.  Chcieliśmy, aby dla tych uczniów była to możliwość zmiany postawy zachowań, co jest jedną z form realizacji zadań profilaktyki.

Realizując powyższą kategorię – w której udział brali wszyscy uczniowie szkoły: 312, nauczyciele, administracja i pozyskani sponsorzy – uzyskaliśmy świadomość potrzeby wspólnego działania i umiejętność poszukiwania osób, które mogą wspierać  nasze pomysły.

 

NOWE!

Letnia Szkoła Rzecznictwa

Letnia Szkoła Rzecznictwa zaprasza młodzieżowych radnych, samorządowców uczniowskich, młodych aktywistów oraz osoby, które chciałyby się rozwijać w tym kierunku na dwa intensywne dni szkolenia. Termin i miejsce: 8-9 sierpnia 2019 r, siedziba Stowarzyszenia Europe4Youth- ul. Urzędnicza 14/1, Kraków. Po zakończeniu programu […]

NOWE!

Juliada 2019- młodzieżowy festiwal sportu w Krakowie

W dniach 13-14 lipca 2019 r. zapraszamy na 21. edycję Juliady, jedną z najważniejszych imprez propagujących sport i kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży w Małopolsce,  organizowaną od 1999 r w partnerstwie Miasta Kraków i Stowarzyszenia Siemacha. Przez cały […]