NOWE!

SUPER AKCJA – SERCE NA DŁONI – WYDARZENIE O CHRAKTERZE CHARYTATYWNYM

SUPER AKCJA- SERCE NA DŁONI- WYDARZENIE O CHRAKTERZE CHARYTATYWNYM

 

Zadania Rady Uczniowskiej w miesiącu grudniu 2018 szczególnie były nastawione na pomoc drugiemu człowiekowi, zainteresowanie i pokazanie uczniom, jak wiele jest wokół nas osób potrzebujących i jak wiele możemy zrobić. Wszystkie akcje były rozreklamowane i opisane w wiadomościach dziennika elektronicznego LIBRUS, aby dotarły do całej społeczności szkolnej, czyli uczniów, nauczycieli i rodziców. Każdy mógł ofiarować swoje „Serce na dłoni”.

AKCJA „ŚWIĄTECZNA PACZKA”

Zorganizowano pierwszą edycję świątecznej paczki dla rodzin naszych uczniów (w poprzednich latach „świąteczna paczka” była organizowana z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia Miłosierdzia przy parafii  NMP z Lourdes).

Celem akcji było wsparcie rodzin w trudnej sytuacji losowej i ubogacenie ich świątecznego stołu. Liczyliśmy na solidarność, empatię i wrażliwość naszej społeczności. Każda klasa zbierała artykuły spożywcze, chemię gospodarstwa domowego, słodycze…

Po zebraniu produktów i ich rozdysponowaniu przez wolontariuszy, obdarowano 12 rodzin, a resztę produktów przekazano na potrzeby Stowarzyszenia Miłosierdzia przy lokalnej parafii.

AKCJA „SKARPETA ZA LIZAKA”

Kolejną akcję zorganizowaliśmy w ramach współpracy z Dziełem Pomocy Św. Ojca Pio w Krakowie. Jest to organizacja wspierająca osoby wykluczone, samotne i bezdomne, poprzez pomoc psychologiczno- socjalną. Nasza szkoła włączyła się w akcję „ Skarpeta za lizaka” polegająca na zbiórce nowych damskich i męskich skarpet. Akcja cieszyła się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, a symboliczny „lizak” za skarpetę był zabawnym chwytem reklamowym.

AKCJA „POCIĄG DLA MACIEJA”

Dodatkowo dla chętnych, została zorganizowana akcja „Uszyjmy pociąg dla Maćka”. Jej celem było wsparcie naszego ciężko chorego kolegi, który ma indywidualne nauczanie w domu.  Maciek interesuje się pociągami i lokomotywami. Stad pomysł, aby uszyć wagoniki o wymiarach 20 cm x 10 cm x 10 cm wypchane gryką, kaszą , wata itp. Większość klas uszyła wagoniki (łącznie 18 sztuk), które zostały połączone w jeden pociąg i złączone z lokomotywą uszytą przez Panią Beatę, nauczyciela naszej szkoły. Wagoniki są miękkie, kolorowe, praktycznie służące leżącemu Maćkowi za poduszki pod nogi i łokcie.

Orszak Mikołajowy złożony z naszych uczniów  wraz z opiekunami Rady Uczniowskiej wręczył prezent Maćkowi osobiście.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Społeczności Szkolnej za otwarte serca i zaangażowanie.

 

ZOBACZ TAKŻE

Mikołajki w Prokocimiu

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 Grudzień 2018r. Akcja charytatywna „Serce na dłoni”   Przygotowania do akcji rozpoczęły się już w listopadzie. W tym czasie członkowie samorządu prowadzili zakrojoną na szeroką skalę, akcję informacyjną, dotyczącą zbiórki […]

Rada Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wybrana!

W ostatnim tygodniu września w Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Konopnickiej w Krakowie odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego!     Każdy z kandydujących przedstawił atrakcyjny i ciekawy plan wyborczy. Wybór odpowiedniego kandydata był bardzo trudny […]

Bitwa na jasełka – Akcja „Tak dla Kultury”

Superakcja „Tak dla Kultury” rozpoczęła się 14. grudnia, kiedy to wychowawca klasy ósmej, pan Piotr, wręczył mi (redaktorowi) scenariusz naszych nowoczesnych jasełek. Powierzono mi zadanie rozdzielenia ról i tego samego dnia każdy miał swój tekst. Co kilka dni […]

SUPER-AKCJA: Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER-AKCJA  – PAŹDZIERNIK: Młody obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne Pod koniec października Szkolna Rada Uczniowska  włączyła się ze swoim przedsięwzięciem w obchody 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W związku z tym 30 października 2018 r. […]

Protokół z wyborów do Rady Samorządu w roku szkolnym 2018/2019

Dnia 27.09.2018 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w oparciu o Ordynację Wyborczą zgodną z regulaminem Samorządu Uczniowskiego  Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2. Głosowało   231 uczniów Głosów ważnych  222 Głosów nieważnych   9 Kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego […]

SUPER-AKCJA: Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego.

W grudniu, w ramach integracji całej społeczności szkolnej, Rada Uczniowska postanowiła zorganizować Dzień Filmu. Podczas spotkań poprzedzających wydarzenie ustalono wszelkie szczegóły jego przebiegu. Zdecydowano, że każda klasa zaprezentuje inny gatunek filmowy. Przygotowano losy, a przewodniczący klas wzięli na […]

Świętujemy Odzyskanie Niepodległości

Tydzień Niepodległości W dniach 5-9 listopada z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości 8 liceum obchodziło Tydzień Niepodległości. Na tą okoliczność każda z 24 klas musiała zaprezentować jedną z pieśni patriotycznych śpiewanych podczas I Wojny Światowej przez legionistów i […]

Od serca do serca – jak bezinteresownie niesiemy pomoc

Wolontariat Na początek parę słów na temat funkcjonowania wolontariatu 8 Liceum. Jest to samodzielnie działająca sekcja wydzielona z organu Samorządu Uczniowskiego, w pełni nadzorowana przez uczniów. Posiada trzech koordynatorów, którzy zajmują się poszczególnymi oddziałami wolontariatu szkolnego: Koordynatora Głównego, […]

SUPER-AKCJA! Muzycznie i kulturowo ze Świętym u boku!

 Jak wiemy, Święty Mikołaj to postać znana jako starszy mężczyzna z białą, długą brodą, ubrany jest w czerwony strój oraz zamieszkuje Laponię. Wedle legend roznosi on prezenty w okresie świąt Bożego Narodzenia, podróżując w saniach ciągniętych przez zaprzęg […]

Gerard Banach & Mountains Kusy Friends Super Akcja

(Nie)dawno temu gdzieś w (nie)odległej galaktyce na planecie Ziemia w sportowym miejscu, któremu patronuje Janusz Kusociński (ps. Kusy), narodziła się samorządowa drużyna do zadań specjalnych – Lego Kusy Friends. Inspiracją do jej powstania stał się film „Podaj dalej”, […]