SUPER AKCJA – SERCE NA DŁONI – WYDARZENIE O CHRAKTERZE CHARYTATYWNYM

SUPER AKCJA- SERCE NA DŁONI- WYDARZENIE O CHRAKTERZE CHARYTATYWNYM

 

Zadania Rady Uczniowskiej w miesiącu grudniu 2018 szczególnie były nastawione na pomoc drugiemu człowiekowi, zainteresowanie i pokazanie uczniom, jak wiele jest wokół nas osób potrzebujących i jak wiele możemy zrobić. Wszystkie akcje były rozreklamowane i opisane w wiadomościach dziennika elektronicznego LIBRUS, aby dotarły do całej społeczności szkolnej, czyli uczniów, nauczycieli i rodziców. Każdy mógł ofiarować swoje „Serce na dłoni”.

AKCJA „ŚWIĄTECZNA PACZKA”

Zorganizowano pierwszą edycję świątecznej paczki dla rodzin naszych uczniów (w poprzednich latach „świąteczna paczka” była organizowana z przeznaczeniem na wsparcie Stowarzyszenia Miłosierdzia przy parafii  NMP z Lourdes).

Celem akcji było wsparcie rodzin w trudnej sytuacji losowej i ubogacenie ich świątecznego stołu. Liczyliśmy na solidarność, empatię i wrażliwość naszej społeczności. Każda klasa zbierała artykuły spożywcze, chemię gospodarstwa domowego, słodycze…

Po zebraniu produktów i ich rozdysponowaniu przez wolontariuszy, obdarowano 12 rodzin, a resztę produktów przekazano na potrzeby Stowarzyszenia Miłosierdzia przy lokalnej parafii.

AKCJA „SKARPETA ZA LIZAKA”

Kolejną akcję zorganizowaliśmy w ramach współpracy z Dziełem Pomocy Św. Ojca Pio w Krakowie. Jest to organizacja wspierająca osoby wykluczone, samotne i bezdomne, poprzez pomoc psychologiczno- socjalną. Nasza szkoła włączyła się w akcję „ Skarpeta za lizaka” polegająca na zbiórce nowych damskich i męskich skarpet. Akcja cieszyła się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, a symboliczny „lizak” za skarpetę był zabawnym chwytem reklamowym.

AKCJA „POCIĄG DLA MACIEJA”

Dodatkowo dla chętnych, została zorganizowana akcja „Uszyjmy pociąg dla Maćka”. Jej celem było wsparcie naszego ciężko chorego kolegi, który ma indywidualne nauczanie w domu.  Maciek interesuje się pociągami i lokomotywami. Stad pomysł, aby uszyć wagoniki o wymiarach 20 cm x 10 cm x 10 cm wypchane gryką, kaszą , wata itp. Większość klas uszyła wagoniki (łącznie 18 sztuk), które zostały połączone w jeden pociąg i złączone z lokomotywą uszytą przez Panią Beatę, nauczyciela naszej szkoły. Wagoniki są miękkie, kolorowe, praktycznie służące leżącemu Maćkowi za poduszki pod nogi i łokcie.

Orszak Mikołajowy złożony z naszych uczniów  wraz z opiekunami Rady Uczniowskiej wręczył prezent Maćkowi osobiście.

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Społeczności Szkolnej za otwarte serca i zaangażowanie.

 


Opublikowano:
7 stycznia 2019