SUPER-AKCJA: Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym

SUPER-AKCJA: Tak dla Kultury, czyli wydarzenie o charakterze artystycznym

Na początku listopada Szkolna Rada Uczniowska włączyła się w pomoc przy organizacji koncertu charytatywnego. Poniżej prezentujemy nasz wkład pracy w imprezę:

a) termin: początek listopada zaplanowanie akcji, przydział zadań i koordynowanie przebiegu prac,

b) miejsce: hol szkoły, sala muzyczna, sala gimnastyczna,

c) zadania Szkolnej Rady Uczniowskiej: akcja informacyjna, przygotowanie i rozwieszenie plakatów na temat wydarzenia, zorganizowanie nagłośnienia na koncert,  kiermasz żywności, przygotowanie loterii fantowej,

d) organizatorzy: głównymi koordynatorami akcji byli przedstawiciele Szkolnej Rady Uczniowskiej z klas ósmych,

e) uczestnicy: społeczność szkolna (uczniowie, rodzice, nauczyciele).

 

 

W piątkowe popołudnie, 7 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie odbył się drugi koncert charytatywny na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Swoje talenty artystyczne prezentowała młodzież, oklaskiwana przez swoich rodziców, rodzeństwo, dziadków i nauczycieli. W powietrzu zaś unosiło się dobro. Bardzo wiele osób licytowało przeróżne gadżety, nie tylko związane ze świętami. Tego jednego dnia nikt tu nie żałował pieniędzy. Każdy grosz z licytacji trafił do podopiecznych hospicjum. Gorące serca wielu osób sprawiły, że ci ubożsi, chorzy też mieli radosne święta.

Koncert charytatywny odbył się w naszej szkole już po raz drugi. Hol, korytarze szkolne pełne były ludzi. To jedyny taki dzień w roku, kiedy do szkoły przybyły, aż takie tłumy. Społeczność szkolna przygotowała na ten wyjątkowy dzień mnóstwo atrakcji. Na korytarzach można było zakupić ozdoby świąteczne, były także występy, słodkości, no i oczywiście loteria. Wszystko zostało wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców. A wylicytować można było wiele fajnych rzeczy: przelot szybowcem, najnowszą płytę Krzysztofa Pendereckiego z autografem, piłkę z autografem Adama Nawałki, bilet na gokarty i wiele, wiele innych. Licytujący szczodrze otwierali portfele i nawet nie o te losy chodziło zapewne, ale o to, żeby POMAGAĆ 🙂 🙂 Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie koncertu Szkolna Rada Uczniowska  serdecznie dziękuje!

 


Opublikowano:
7 stycznia 2019