NOWE!

Superakcja „Serce na dłoni – czyli akcje o charakterze charytatywnym”

W styczniu zorganizowaliśmy galę, podczas której postanowiliśmy promować „pomaganie” i podzielić się z naszymi kolegami osiągnięciami oraz przemyśleniami związanymi z akcjami charytatywnymi, które przeprowadziliśmy w naszej szkole. Pomysł takiego przedsięwzięcia zrodził się nam podczas planowania naszego udziału w SLM. Wiedzieliśmy, że musimy przygotować się do tego wydarzenia poprzez organizację wcześniejszych akcji oraz wybrać termin, który byłby jednocześnie punktem wyjścia do kolejnych działań o charakterze charytatywnym. Naszym celem było wskazanie kolegom i nauczycielom możliwości, jakie dają nasze akcje. Wskazać, jakie wymierne efekty zostały osiągnięte oraz zachęcić tych, którzy jeszcze się wahają do wspólnego działania. Uznaliśmy, że konieczne jest zebranie całej społeczności szkolnej i podsumowanie oraz wskazanie możliwości.

​Poprosiliśmy o zgodę Panią Dyrektor, która wyraziła zgodę na zorganizowanie gali w dniu 10 stycznia. Stała się ona jednocześnie momentem, w którym mogliśmy się włączyć w akcję WOŚP i przeprowadziliśmy licytację zebranych przez nas przedmiotów. Za organizację gali odpowiadały osoby z zarządu  samorządu. Zadania zostały rozdzielone między poszczególnych uczniów. Bartek i Zuza  przygotowali oraz prowadzili galę. Cztery osoby odpowiadały za sprawy techniczne, a także dekorację Sali gimnastycznej. Julia, Klaudia i Daria podsumowały działalność charytatywną w ramach samorządu. Na początku uroczystości zostały przedstawione kolejne akcje:

1. Zbiorka zakrętek dla…przez cały rok szkolny
2. Akcja na rzecz Fundacji Człowiek dla Zwierząt

http://www.liceum16.krakow.pl/1714-pierwszy-jarmark-charytatywny-w-xvi-lo

3. Akcja Mikołajkowa, podczas której zbieraliśmy datki na paczkę świąteczną dla Domu Matki i Dziecka im. bł. B. Jabłońskiej Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Za pieniądze zebrane podczas akcji kupiliśmy paczki pieluch i wręczyliśmy je 3 stycznia

http://www.liceum16.krakow.pl/1723-akcja-zdjecie-z-mikolajem

4. Akcja na rzecz Domu Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8 w Krakowie

http://www.liceum16.krakow.pl/1732-wolontariat-w-domu-pomocy-spolecznej

5. Współpraca ze Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju osobowości dzieci – „Graal” – wolontariusze pracują cały rok

http://www.liceum16.krakow.pl/projekty-edukacyjne/1729-wspolpraca-ze-stowarzyszeniem-na-rzecz-rozwoju-osobowosci-dzieci-graal

Podczas prezentacji przedstawialiśmy kwoty, jakie zostały zebrane, dzieliliśmy się naszymi odczuciami i wskazywaliśmy osoby, do których można się zwrócić, jeśli komuś przyjdzie do głowy pomysł na pomaganie.

Aby uświetnić naszą galę poprosiliśmy naszych kolegów o występy. Zaśpiewała Natalia i Wiktoria oraz zatańczył Marek i zespół zumby. Całość podsumowaliśmy włączając się w akcję Jurka Owsiaka, którą przygotowaliśmy licytując fanty.

W gali „Pomagamy” wzięła udział cała społeczność szkolna. Całość trwała 1,5 godziny. Bezpośrednio w akcję zostało zaangażowanych 15 osób.

Gala przyniosła wymierne efekty. Kilka osób bezpośrednio po gali zadeklarowało chęć pomocy i przyszło z nowymi pomysłami. Liczymy na to, że pomaganie stanie się czymś codziennym, czymś, co wypływa niejako naturalnie i co dzień. Podkreśliliśmy, że wolontariat to także codzienne pomaganie wszystkim wokół nas.

Tagi: , , , , , , , ,

ZOBACZ TAKŻE

Jak podbiliśmy 8 LO

12 października w naszej szkole odbyły się wybory na Prezydenta Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy Wam protokół z tego wydarzenia oraz załączamy link do regulaminu wyborów: Protokół z wyborów Prezydenta SU 8 LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Zgłoszeni kandydaci: […]

Protokół z wyborów do Rady Samorządu w roku szkolnym 2018/2019

Dnia 27.09.2018 odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w oparciu o Ordynację Wyborczą zgodną z regulaminem Samorządu Uczniowskiego  Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2. Głosowało   231 uczniów Głosów ważnych  222 Głosów nieważnych   9 Kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego […]

Krakowska pomoc dla rodziny w kryzysie!

W Krakowie dostępna jest pomoc dla wszystkich rodzin, które aktualnie znajdują się w trudnej, kryzysowej sytuacji. Można ją uzyskać w jednym z czterech ośrodków i uzyskać potrzebne wsparcie. Miasto Kraków wspiera mieszkańców i ich rodziny poprzez poradnictwo i […]

SUPER-AKCJA! Prawa znamy, obowiązki wypełniamy!

  Styczeń był dla naszej szkoły miesiącem poświęconym prawom oraz obowiązkom uczniów. W Szkole Podstawowej nr 27 w Krakowie zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski konkursy w ramach SUPER-AKCJI nawiązującej do kategorii „Nic o nas bez nas – promocja […]

Samorząd uczniowski w mechaniku

23.X.2018r. odbyło się zebranie SU w ZSM1 w celu zatwierdzenia nowego przewodniczącego. Do kandydowania zgłosił się jeden uczeń pełniący tą funkcję w roku ubiegłym, czyli Bartosz Gawron. Na zebraniu SU jego kandydatura została zatwierdzona, w związku z czym […]

Kluby Rodziców, przestrzeń dla rodzin z dziećmi

Krakowskie placówki Klubów Rodzica zapraszają na darmowe zajęcia wszystkich świeżo upieczonych rodziców oraz tych, którzy oczekują na potomstwo. Każdy może znaleźć w ofercie Klubów coś dla siebie. Aktualnie w Krakowie jest aż 30 takich placówek.  Kluby mają na […]

Wybory uzupełniające do Rady Uczniowskiej

Rada uczniowska została wybrana w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami  Integracyjnymi w Krakowie! Dnia 27 września 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 12 im. Janusza Korczaka odbyło się głosowanie w sprawie wyboru nowych członków Rady Uczniowskiej. Były […]

Regulamin Samorządu Uczniowskiego XVI Liceum Ogólnokształcącego Im. K. K. Baczyńskieg...

Wstęp ​Samorząd Uczniowski XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Krakowie zwany dalej Samorządem działa w oparciu o art. 55 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (tekst jednolity, Dz. U. z 1996 Nr 67, […]

Mikołajki w Prokocimiu

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 Grudzień 2018r. Akcja charytatywna „Serce na dłoni”   Przygotowania do akcji rozpoczęły się już w listopadzie. W tym czasie członkowie samorządu prowadzili zakrojoną na szeroką skalę, akcję informacyjną, dotyczącą zbiórki […]

SUPER-AKCJA! Muzycznie i kulturowo ze Świętym u boku!

 Jak wiemy, Święty Mikołaj to postać znana jako starszy mężczyzna z białą, długą brodą, ubrany jest w czerwony strój oraz zamieszkuje Laponię. Wedle legend roznosi on prezenty w okresie świąt Bożego Narodzenia, podróżując w saniach ciągniętych przez zaprzęg […]