NOWE!

WIECZÓR OSCAROWY

Dnia 22 lutego nasza szkoła na jeden wieczór zmieniła się w Miasto Aniołów (Los Angeles). Realizując SUPER-Akcję w kategorii „TAK- dla kultury” przenieśliśmy się w klimat, który panuje w Dolby Theatre w Hollywood podczas rozdania najważniejszych nagród filmowych na świecie. Już dwa dni później przecież odbyło się to w rzeczywistości. Także u nas w roli głównej wystąpiła Muza X !!!

Celem akcji było przybliżenie naszym uczniom tego ważnego kulturalnego wydarzenia, zapoznanie ich z jego historią oraz zaprezentowanie filmów i utworów muzycznych uznanych przez najważniejsze jury na świecie.

Dwa miesiące wcześniej rozpoczęliśmy przygotowania do tej, jak zawsze u nas, złożonej akcji Samorządu Uczniowskiego. Oprócz wszelkich działań organizacyjnych musieliśmy zamówić niezbędne akcesoria jak np. czerwony dywan, nasze Oscary, czy też sprowadzić w nasze mury manekina, który posłuży za figurę Oscara. Do tego należało manekina „pozłocić”, aby jak najlepiej imitował posąg Oscara. Oczywiście miejsce gali musiało zostać odpowiednio udekorowane, w czym zasłużyły się dzieci z klas 1 i 2. W ramach równolegle odbywającej się akcji dla dzieci młodszych (prezentacja i oglądanie bajek nagrodzonych lub nominowanych), uczniowie na świetlicy „tworzyli” wszelkie ozdoby związane z Galą Oscarową i w ogóle związane z filmem. Przy tym dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat produkcji filmów, ich montażu i efektów specjalnych.

 

 

Zanim nasza gala nabrała ostatecznego kształtu, zrobiliśmy wśród uczniów ankietę, dając im do wyboru filmy nominowane lub takie, które dostały nagrodę. Pytanie brzmiało, jaki film chciałbyś/ chciałabyś obejrzeć podczas Wieczoru Oscarowego? Na podstawie wyników wybraliśmy cztery filmy, które zostały wyświetlone podczas gali.

Kiedy nadszedł ten wielki dzień nie obyło się bez problemów, na które nie mieliśmy żadnego wpływu. Mianowicie wyłączono w okolicy prąd i do końca nie wiedzieliśmy, czy nasza akcja opierająca się na multimediach i różnych sprzętach, w ogóle się odbędzie. Na szczęście ok 40min przed rozpoczęciem gali, prąd powrócił i w przyspieszonym tempie dokończyliśmy przygotowania.

Na 17 zaprosiliśmy gości z klas 8 SP i 3 Gimnazjum. Ponieważ było to wydarzenie kulturalne poprosiliśmy ich, aby przyszli w strojach wieczorowych, co też w większości zrealizowali. Na bramce stał ochroniarz w garniturze, a listę gości sprawdzały eleganckie damy.

Rozpoczęliśmy oficjalną część prezentacją przybliżającą uczestnikom historię i ideę Oscarów. Galę prowadził Michał i Julka wcielając się w rolę zabawnych prowadzących rodem z LA. Nie obyło się także bez żartów, wpadek i wstawki muzycznej. Nasz wieczór uświetnił występ Gabrysi, która zaśpiewała bardzo starą piosenkę nominowaną do Oscara pt. „Eye of the tiger” z filmu Rocky III. Na zakończenie części oficjalnej przedstawione zostały wyniki kolejnej ankiety przeprowadzonej w szkole w tygodniu poprzedzającym akcję. Spekulowaliśmy w niej na temat tego, kto dostanie Oscara w roku 2019. Wyniki znajdują się poniżej, natomiast chcieliśmy zwrócić uwagę, jak bardzo wierzyliśmy, że nasz polski film „Zimna wojna” dostanie tę nagrodę.

Kolejnym punktem programu były oczywiście filmy. Zgodnie z życzeniem naszych gości wyświetliliśmy cztery z wielu wybranych filmów: „Shreka”, „Incepcję””, Titanica” i „Forrest’a Gump’a”. Wcześniej oczywiście zadbaliśmy o filmy z legalnego źródła, czyli z oficjalnej wypożyczalni płyt DVD. Projekcje odbywały się w czterech salach, a w zapasie posiadaliśmy jeszcze „Star Wars” i „Buntownika z wyboru”, czyli wszystkie filmy nominowane lub nagrodzone w kategorii najlepszy film w różnych latach. Każdy gość dostał ulotkę z rozpiską, gdzie może obejrzeć konkretny film, a na drzwiach sal przyklejone były plakaty z tytułami, tak jak w prawdziwym kinie:)

 

W ramach pierwszej przerwy podczas oglądania, odśpiewaliśmy naszemu Złotemu Oscarowi „Sto lat” oraz posililiśmy się muffinkowym tortem. Na każdego czekała herbata i woda.

Podczas kolejnej przerwy nagrodziliśmy cztery Gwiazdy Wieczoru, które z różnych powodów zachwyciły nas swoim dopracowanym wyglądem od stóp do głów:) Wybór jednak nie był prosty, a figurki tylko 4.

W trakcie całej imprezy można było jeszcze zrobić sobie zdjęcie na naszej wspaniałej Oscarowej ściance. Na każdego czekała również w wydzielonym miejscu nominowana do Oscara muzyka, przy której goście spontanicznie śpiewali i tańczyli.

 

Jak widać na zdjęciach, każdy znalazł coś dla siebie:) Całe przedsięwzięcie trwało do godz.21:30, a jego uczestnicy zostali odebrani przez rodziców. Organizatorzy oczywiście zakończyli zabawę sprzątaniem, co chwilę potrwało z racji przenoszenia dużej ilości ławek i sprzętu. W poniedziałek był normalny dzień nauki…choć nie taki zwyczajny, bo dla nas był to dzień, w którym wiadomo już było, jak bardzo pomyliliśmy się w naszych spekulacjach, co do nagród na prawdziwej gali w Ameryce. I przyszło rozczarowanie…”Zimna wojna” nie dostała nagrody:( A reszta wyników tak się przedstawiała:

Dla SU jednak ostateczne zakończenie tej SUPER-Akcji miało miejsce we czwartek 28 lutego, kiedy organizowaliśmy dla klas 4 bal karnawałowy. Tematem przewodnim były stroje z bajek i filmów Oscarowych. W trakcie zabawy uczniowie grali w Kahoot’y rozpoznając z jakich filmów, czy bajek jest dana muzyka. Oczywiście na koniec drużyna zwycięska dostała nagrodę. Oprócz tego członkowie SU bawiąc się w wodzireja prowadzili wiele innych zabaw ruchowych. Dzieci były zachwycone!!!

 

Tym samym w tematycznej akcji SU wzięła udział prawie cała szkoła:) razem z naszymi nauczycielami.

Na koniec jeszcze krótki filmik w roli głównej z osobami, które na gali dostały Oscara lub…bardzo chciały go dostać:) Za zdjęcia i filmik dziękujemy jak zawsze Michałowi i Mateuszowi:)

 

ZOBACZ TAKŻE

Chemik dla Niepodległej 9.11.2018

Chemik dla Niepodległej Dzień 11.11.1918 roku jest dla każdego Polaka datą szczególnie ważną. Wtedy bowiem nasza Polska formalnie odzyskuje niepodległość. Dla nas jako współczesnych obywateli jest to okazja nie tylko do świętowania , lecz również do głębokiej refleksji […]

SUPER-AKCJA Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER-AKCJA: „Młody obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne” W listopadzie Rada Uczniowska szkoły włączyła się ze swoimi pomysłami w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.   Głównym elementem SUPER AKCJI były zadania wymyślone przez członków naszej szkolnej […]

Super Akcja Wolność kocham i rozumiem

Na początku bieżącego roku szkolnego Samorząd Od Kusego został poproszony przez P. Dyrektor o zaopiniowanie nowego Statutu Szkoły Podstawowej nr 91. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu dokonaliśmy omówienia zmian zaplanowanych w tym najważniejszym szkolnym dokumencie. Niektóre punkty zainteresowały nas […]

Superakcja „Serce na dłoni – czyli akcje o charakterze charytatywnym”

W styczniu zorganizowaliśmy galę, podczas której postanowiliśmy promować „pomaganie” i podzielić się z naszymi kolegami osiągnięciami oraz przemyśleniami związanymi z akcjami charytatywnymi, które przeprowadziliśmy w naszej szkole. Pomysł takiego przedsięwzięcia zrodził się nam podczas planowania naszego udziału w […]

Integracyjna zabawa Andrzejkowa

Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego. Zabawa Andrzejkowa Samorząd  Szkolny urządził Zabawę Andrzejkową dla uczniów naszej szkoły i koleżanek z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Chemicznych. Obydwie szkoły uzyskały zgodę od swoich dyrekcji. Bilety kosztowały 10 złotych, płacili za […]

SUPER-AKCJA: Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego

SUPER-AKCJA: Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego Pod koniec lutego Szkolna Rada Uczniowska rozpoczęła przygotowania do obchodów Dnia Kobiet i pożegnania karnawału. a) termin: 1 III – 8 III zaplanowanie akcji, przydział zadań i koordynowanie przebiegu prac, […]

SUPER-AKCJA: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym R...

SUPER-AKCJA  – LISTOPAD: Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym Pod koniec listopada Szkolna Rada Uczniowska włączyła się w pomoc podopiecznemu Fundacji Alma Spei. Aby to zrobić w naszej szkole w dniu 20 XI 2018 r. zorganizowaliśmy […]

To wprost w dyni się nie mieści pora mrocznych opowieści – Superakcja Październ...

Przygotowania do Październikowej akcji „Szkoła się bawi”, zaczęły się w piątek 19, kiedy to Samorząd odbył na ten temat naradę. Rozdzielono wtedy zadania i ustalono termin – 30.10.  Aby upewnić się, że cała szkoła wie o nadchodzącym wydarzeniu […]

SUPER AKCJA – SERCE NA DŁONI – WYDARZENIE O CHRAKTERZE CHARYTATYWNYM

SUPER AKCJA- SERCE NA DŁONI- WYDARZENIE O CHRAKTERZE CHARYTATYWNYM   Zadania Rady Uczniowskiej w miesiącu grudniu 2018 szczególnie były nastawione na pomoc drugiemu człowiekowi, zainteresowanie i pokazanie uczniom, jak wiele jest wokół nas osób potrzebujących i jak wiele […]

Super akcja „Szkoła bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”- „Mikołajkowa noc w ...

W ramach grudniowej akcji podjęliśmy się integracji środowiska szkolnego. Naszym celem była integracja społeczności uczniowskiej, nauczycieli i Dyrekcji. Pomysł jaki przyszedł nam do głowy był związany z dniem „mikołajek”, które co roku jako samorząd organizujemy. We wcześniejszych latach […]