SUPER-AKCJA! Idziemy z pomocą dniem oraz nocą!

 

W minionym miesiącu – lutym –  cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie aktywnie uczestniczyła w akcjach charytatywnych ogłoszonych przez Samorząd Uczniowski. Odbywały się one w ramach kategorii „Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym”.

 

 

Przez cały miesiąc zbieraliśmy artykuły piśmiennicze dla kolegów i koleżanek przebywających aktualnie w szpitalu dziecięcym. Akcję tę nazwaliśmy „Kolorowy szpital”. Dodatkowo chętni uczniowie narysowali komiksy, historyjki obrazkowe oraz kolorowanki, rebusy, krzyżówki i wiele innych łamigłówek. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zrobiły pudełeczka zawierające drobne słodkości, kolorowe wycinanki, złote myśli, cytaty oraz miłe słowa wywołujące uśmiech na dziecięcej twarzy.

 

 

 

Rada Uczniowska postarała się, by uczniowie przygotowali prace na czas, a artykuły, łamigłówki i inne podarunki zostały dostarczone do rąk opiekunów w szpitalu dziecięcym. Była to największa akcja tego miesiąca i cieszyła się wielkim zainteresowaniem oraz zaangażowaniem ze strony młodzieży!

 

Kolejne akcje odbywały się z myślą o zwierzątkach, ponieważ dla nich też warto otworzyć serce! Podczas dnia otwartego można było zobaczyć zdjęcia piesków ze schroniska na ulicy Rybnej w Krakowie, które raz z krótkimi opisami i zabawnymi komentarzami przygotowali uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Dodatkowo przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla Braci Mniejszych z tego samego schroniska. Samorząd Uczniowski rozwieszał też plakaty reklamujące schronisko.

 

http://www.schronisko.krakow.pl/

 

 

 

W połowie lutego w jednej z sal szkolnych odbyło się spotkanie z wolontariuszkami z jednego z Krakowskiej Fundacji Pomocy Zwierzętom. Oto ich strona internetowa:

http://www.stawiamynalapy.pl/

 

Dziewczyny przyprowadziły ze sobą Kluskę – kota, który został zaadoptowany przez jedną z nich. W spotkaniu uczestniczył Samorząd Uczniowski oraz wszyscy uczniowie zainteresowani wolontariatem i zwierzakami. Podczas rozmowy z wolontariuszkami można było uzyskać informacje na temat pomocy, adopcji oraz postępowania w przypadku znalezienia bezdomnego lub chorego kociaka. Na zakończenie rozdano magnesy oraz ulotki z informacjami na temat schroniska.

 

 

 

Wszyscy uczniowie spisali się na medal – dzięki ogromie rąk chętnych do pracy udało nam się uszczęśliwić wiele dzieci! Mieliśmy też okazję pomóc zwierzakom! Jesteśmy dumni, że do naszej Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie uczęszczają osoby o dobrych i szlachetnych sercach!

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
NOWE!

Jak budować markę osobistą w mediach społecznościowych

W grudniu 2019 r. Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia zorganizował dla uczniów szkół ponadpodstawowych szkolenie z mediów społecznościowych. Młodzież rozmawiała m.in. o tym, jak komunikować się  w mediach społecznościowych, jak budować profil i strony w social mediach, jak tworzyć atrakcyjne treści […]

NOWE!

„Równać szanse 2020”- Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Rusza Ogólnopolski Konkurs Grantowy ogłoszony w ramach Programu Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2020” realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych i instytucji działających na terenie miasta Krakowa. Celem konkursu […]