NOWE!

SUPER-AKCJA! Idziemy z pomocą dniem oraz nocą!

 

W minionym miesiącu – lutym –  cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie aktywnie uczestniczyła w akcjach charytatywnych ogłoszonych przez Samorząd Uczniowski. Odbywały się one w ramach kategorii „Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym”.

 

 

Przez cały miesiąc zbieraliśmy artykuły piśmiennicze dla kolegów i koleżanek przebywających aktualnie w szpitalu dziecięcym. Akcję tę nazwaliśmy „Kolorowy szpital”. Dodatkowo chętni uczniowie narysowali komiksy, historyjki obrazkowe oraz kolorowanki, rebusy, krzyżówki i wiele innych łamigłówek. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego zrobiły pudełeczka zawierające drobne słodkości, kolorowe wycinanki, złote myśli, cytaty oraz miłe słowa wywołujące uśmiech na dziecięcej twarzy.

 

 

 

Rada Uczniowska postarała się, by uczniowie przygotowali prace na czas, a artykuły, łamigłówki i inne podarunki zostały dostarczone do rąk opiekunów w szpitalu dziecięcym. Była to największa akcja tego miesiąca i cieszyła się wielkim zainteresowaniem oraz zaangażowaniem ze strony młodzieży!

 

Kolejne akcje odbywały się z myślą o zwierzątkach, ponieważ dla nich też warto otworzyć serce! Podczas dnia otwartego można było zobaczyć zdjęcia piesków ze schroniska na ulicy Rybnej w Krakowie, które raz z krótkimi opisami i zabawnymi komentarzami przygotowali uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Dodatkowo przeprowadziliśmy zbiórkę karmy dla Braci Mniejszych z tego samego schroniska. Samorząd Uczniowski rozwieszał też plakaty reklamujące schronisko.

 

http://www.schronisko.krakow.pl/

 

 

 

W połowie lutego w jednej z sal szkolnych odbyło się spotkanie z wolontariuszkami z jednego z Krakowskiej Fundacji Pomocy Zwierzętom. Oto ich strona internetowa:

http://www.stawiamynalapy.pl/

 

Dziewczyny przyprowadziły ze sobą Kluskę – kota, który został zaadoptowany przez jedną z nich. W spotkaniu uczestniczył Samorząd Uczniowski oraz wszyscy uczniowie zainteresowani wolontariatem i zwierzakami. Podczas rozmowy z wolontariuszkami można było uzyskać informacje na temat pomocy, adopcji oraz postępowania w przypadku znalezienia bezdomnego lub chorego kociaka. Na zakończenie rozdano magnesy oraz ulotki z informacjami na temat schroniska.

 

 

 

Wszyscy uczniowie spisali się na medal – dzięki ogromie rąk chętnych do pracy udało nam się uszczęśliwić wiele dzieci! Mieliśmy też okazję pomóc zwierzakom! Jesteśmy dumni, że do naszej Szkoły Podstawowej nr 27 w Krakowie uczęszczają osoby o dobrych i szlachetnych sercach!

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ZOBACZ TAKŻE

Protokół wyborów do SRU

18 czerwca 2018 r., w Szkole Podstawowej nr 93 im. Lucjana Rydla w Krakowie, zostały przeprowadzone wybory do Szkolnej Rady Uczniowskiej. W wyborach wzięło udział 213 uczniów. W wyniku przeprowadzonych obliczeń Komisja Wyborcza w składzie: Jan Kośla, Jakub […]

Od serca do serca – jak bezinteresownie niesiemy pomoc

Wolontariat Na początek parę słów na temat funkcjonowania wolontariatu 8 Liceum. Jest to samodzielnie działająca sekcja wydzielona z organu Samorządu Uczniowskiego, w pełni nadzorowana przez uczniów. Posiada trzech koordynatorów, którzy zajmują się poszczególnymi oddziałami wolontariatu szkolnego: Koordynatora Głównego, […]

Mikołajki w Prokocimiu

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 Grudzień 2018r. Akcja charytatywna „Serce na dłoni”   Przygotowania do akcji rozpoczęły się już w listopadzie. W tym czasie członkowie samorządu prowadzili zakrojoną na szeroką skalę, akcję informacyjną, dotyczącą zbiórki […]

Superakcja „Serce na dłoni – czyli akcje o charakterze charytatywnym”

W styczniu zorganizowaliśmy galę, podczas której postanowiliśmy promować „pomaganie” i podzielić się z naszymi kolegami osiągnięciami oraz przemyśleniami związanymi z akcjami charytatywnymi, które przeprowadziliśmy w naszej szkole. Pomysł takiego przedsięwzięcia zrodził się nam podczas planowania naszego udziału w […]

To wprost w dyni się nie mieści pora mrocznych opowieści – Superakcja Październ...

Przygotowania do Październikowej akcji „Szkoła się bawi”, zaczęły się w piątek 19, kiedy to Samorząd odbył na ten temat naradę. Rozdzielono wtedy zadania i ustalono termin – 30.10.  Aby upewnić się, że cała szkoła wie o nadchodzącym wydarzeniu […]

Patriotyczny listopad ze wspomnieniami i pięknymi słowami

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się w naszej szkole od wspólnego radosnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wydarzenie to wywarło ogromny wpływ na nasz samorząd szkolny, który również postanowił włączyć się w miesięczne obchody tej szczególnej rocznicy. Z […]

SUPER-AKCJA Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne...

SUPER-AKCJA: „Młody obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne” W listopadzie Rada Uczniowska szkoły włączyła się ze swoimi pomysłami w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.   Głównym elementem SUPER AKCJI były zadania wymyślone przez członków naszej szkolnej […]

Ogólnopolska diagnoza skali i uwarunkowań krzywdzenia dzieci

Przedstawiamy Państwu raport Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, dotyczący krzywdzenia dzieci w Polsce. Całość raportu dostępna jest pod adresem: www.diagnozakrzywdzenia.pl  

Super Akcja Wolność kocham i rozumiem

Na początku bieżącego roku szkolnego Samorząd Od Kusego został poproszony przez P. Dyrektor o zaopiniowanie nowego Statutu Szkoły Podstawowej nr 91. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu dokonaliśmy omówienia zmian zaplanowanych w tym najważniejszym szkolnym dokumencie. Niektóre punkty zainteresowały nas […]

Jesienna Zabawa Integracyjna

We wtorkowe popołudnie dnia 30 października zorganizowaliśmy jesienną zabawę integracyjną w ramach SUPER-AKCJI „Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”. Celem imprezy było zintegrowanie społeczności szkolnej, która w tym roku jest wyjątkowo zróżnicowana wiekowo (1. i 4. klasy […]