Nic o nas bez nas – debata na najwyższym szczeblu – superakcja

Marzec był niezwykle ważnym miesiącem dla naszego  samorządowego życia, bo na początku miesiąca odbyły się wybory do SU23.  Alina Brdyk oddała władzę w ręce Jonasza Boruty z klasy II A. Nowo powołany samorząd od razu rzucił się do działania i zorganizował 12 marca „Konferencję SU23”, w której uczestniczyli  przedstawiciele  samorządów poszczególnych klas.

Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie siedzą i w budynku

 

Obraz może zawierać: 7 osób, ludzie stoją

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoiW trakcie debaty  omówiono regulamin samorządu szkolnego, najważniejsze problemy naszej społeczności ( z których najważniejszym okazał sie m.in. brak automatu z kawą i herbatą Znalezione obrazy dla zapytania emotikony ; dyskutowaliśmy również nad problemem odpowiedzialności samorządu za życie szkoły, przecież uczniowie tez zajmują się opiniowaniem wniosków dyrekcji, a nawet pracy nauczycieli. Wnioski ze spotkania zostały spisane i przedstawione dyrektorowi szkoły, który spotkał się z nami na kolejnej w tym dniu debacie. Pan Dyrektor z na ogół z aprobatą odniósł sie do naszych koncepcji ( największy opór budziła oczywiście idea  automatu do kawy, bo  z ..cukrem, a to niezdrowe;).  Na uwagę zasługiwało jedno zdanie: ” Zgadzam się na wszystkie inicjatywy, jeśli tylko są zgodne z prawem!”.  Czyli będziemy studiować prawo oświatowe!? Na szczęście dyrekcja wskazała nam najważniejsze akty prawne, strony internetowe, skąd mam czerpać wiedzę. Jesteśmy przecież wraz z Radą Pedagogiczną i Radą Rodziców trzecim najważniejszym organem szkoły.

Obie debaty upłynęły w dobrej atmosferze, bez konfliktów słownych. Może tez dlatego, ze w tym dniu, przed właściwą „Konferencją” dziewczyny z samorządu stworzyły świetny klimat do rozmów, rozdając wszystkim  chętnym cytaty „pełne dobra” wraz z… cukierkiem.

Obraz może zawierać: 4 osoby, ludzie stoją             Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst      Obraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynku

 

 

I Młodzieżowe Dni Wolontariatu

Zapraszamy serdecznie młodych, krakowskich wolontariuszy na I Młodzieżowe Dni Wolontariatu, realizowane przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia. W dniach 4-6 grudnia 2019 r. na terenie miasta odbędą się spotkania, warsztaty oraz szkolenia organizowane przez różne jednostki, stwarzające okazje do […]