NOWE!

Wiosna w „Elektryku” – na sportowo

Motto turnieju:  „ W zdrowym ciele zdrowy duch”

 

 W miesiącu lutym Uczniowie Samorządu Uczniowskiego zaprosili  na spotkanie nauczycieli wychowania fizycznego , wychowawców klas  i trójki klasowe celem  przeprowadzenia dyskusji o realizacji Super – Akcji w kategorii „ Sport to zdrowie”, czyli wydarzenie o charakterze sportowym.

Zastanawialiśmy się nad formą i sposobem przeprowadzenia tej Super Akcji

Zobowiązaliśmy uczniów z sekcji ds. sportu o opracowanie regulaminu, który będzie obowiązywał  podczas realizacji wydarzenia. Na kolejnym spotkaniu w  pierwszym tygodniu marca  opracowaliśmy scenariusz i harmonogram  turnieju.  Zdecydowaliśmy, że  dzień sportu odbędzie się w pierwszy kalendarzowy dzień wiosny  pod hasłem  Wiosna w „Elektryku”– na sportowo .

Mottem turnieju będzie hasło: „ W zdrowym ciele zdrowy duch”.

W pierwszy kalendarzowy dzień wiosny rozpoczęliśmy  zawody – rywalizacje o puchar najbardziej usportowionej klasy w naszej szkole, rozgrywając mecze w pice siatkowej , turniej siłacze w przeciąganiu liny, najbardziej usportowionej klasy, turniej tenisa stołowego i szachowego, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski, włączając w organizację samorządy klasowe.

Adresatami wiosny w „Elektryku” byli wszyscy uczniowie tj, 285 uczniów.

Ideą turnieju była rywalizacja wg zasad fair play, oraz rozwój umiejętności sportowych. Celem było wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn. W każdej konkurencji klasę reprezentowali chętni uczniowie.

Na początku turnieju zostały przedstawione zasady i regulamin, które miały obowiązywać podczas całego turnieju.

 10 drużyn wzięło udział  w rozgrywkach piłki siatkowej , 8 drużyn  w turnieju tenisa stołowego i 7 drużyn w turnieju szachowym i 10 drużyn w konkurencji siłacze..

Po przedstawieniu reprezentacji, nastąpiło wybranie kapitanów drużyn oraz losowanie, które wyłoniło kolejność rozgrywanych meczy, przeciągania liny, oraz par walczących ze sobą zespołów.

Mecze toczyły się w atmosferze napięcia, ale  również fajnej zabawy.

Imponujące zwycięstwo przypadło uczniom klas pierwszych elektrycznej i mechatronicznej.

Miejsce na podium zajęli  uczniowie, którzy pełni zaangażowania, zapału, determinacji, lekkiej zaciętości oraz rywalizacji w dobrym tego słowa znaczeniu pokazali się z jak najlepszej strony.

Zawodnicy godnie reprezentowali swoje klasy.

Dzięki takim zawodom uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań, spędzać aktywnie  swój wolny czas.

Nikogo nie trzeba było  przekonywać, jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa ruch uprawianie sportu i w ogóle tryb spędzania czasu wolnego.

Dzięki takim zawodom uczniowie mają możliwość rozwijania swoich umiejętności sportowych, swoich zainteresowań.

Nagrody zwycięzcom zostaną wręczone na koniec roku szkolnego. 

NOWE!

Letnia Szkoła Rzecznictwa

Letnia Szkoła Rzecznictwa zaprasza młodzieżowych radnych, samorządowców uczniowskich, młodych aktywistów oraz osoby, które chciałyby się rozwijać w tym kierunku na dwa intensywne dni szkolenia. Termin i miejsce: 8-9 sierpnia 2019 r, siedziba Stowarzyszenia Europe4Youth- ul. Urzędnicza 14/1, Kraków. Po zakończeniu programu […]

NOWE!

Juliada 2019- młodzieżowy festiwal sportu w Krakowie

W dniach 13-14 lipca 2019 r. zapraszamy na 21. edycję Juliady, jedną z najważniejszych imprez propagujących sport i kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży w Małopolsce,  organizowaną od 1999 r w partnerstwie Miasta Kraków i Stowarzyszenia Siemacha. Przez cały […]