Wiosenne Święto Siatkówki Chemika i Odzieżówki 

Wiosenne Święto Siatkówki Chemika i Odzieżówki

Piłka siatkowa jest w naszej szkole sportem numer jeden. Organizowanych jest w ciągu roku kilka różnego rodzaju turniejów w tej dyscyplinie. Choć nasza sala gimnastyczna jest jedyna w swoim rodzaju – najmniejsza chyba w Śródmieściu Krakowa, to nie zraża zapaleńców tej gry. Dlatego w marcu samorząd postanowił sprawić prezent dla siatkarek i siatkarzy ZSCh. Wpadliśmy na ciekawy pomysł. Postanowiliśmy tym razem wyjść z inicjatywą, aby nasza tegoroczna akcja sportowa, odbyła się poza murami naszej szkoły i poza schematem. Kilkoro uczniów z samorządu, już na początku miesiąca, rozpoczęło nawiązywanie kontaktów w krakowskich szkołach, które posiadają pełnowymiarową salę gimnastyczną, w celu zorganizowania wspólnego turnieju. Po kilku dniach zapadła pomyślna decyzja – zapoczątkowaliśmy współpracę z nowym samorządem, samorządem Zespołu Szkół Odzieżowych w Krakowie. Choć odległość z Krupniczej na Kurdwanów jest spora, nie przeszkodziło to nam w dopięciu wszystkich nawet najmniejszych szczegółów siatkarskiego święta. I tak oto zaplanowaliśmy Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej – Wiosenne Święto Siatkówki Chemika i Odzieżówki.

Od początku marca zbieraliśmy zapisy na zawody. Informacja o ich przeprowadzeniu została przekazana na comiesięcznym spotkaniu samorządów klasowych i oczywiście w librusie. Informacja została przyjęta bardzo entuzjastycznie, co skutkowało dużą ilością chętnych. Do naszych zadań należało opracowanie i przygotowanie regulaminu turnieju. Zdecydowaliśmy, że weźmie w nim udział 10 sześcioosobowych zespołów w mieszanym składzie. W sumie zaangażowanych w samą grę było 60 osób oraz 10 osób w organizację. W każdym zespole było dwie dziewczęta z Chemika, trzy z Odzieżówki oraz jeden chłopak z Chemika. Do naszych zadań należało również przygotowanie dyplomów dla pierwszych czterech miejsc, W sumie było ich aż 24. Opieczętowaliśmy je pieczątką szkoły oraz naszymi podpisami, co później również uczyniła druga szkoła. Poprosiliśmy trójkę chłopców z Chemika, aby na zmianę pełnili rolę sędziów. Ponadto zakupiliśmy po kilka kilogramów jabłek i mandarynek. Samorząd z Odzieżówki przygotował wodę, nagłośnienie oraz nagrody w formie różnych gadżetów.

Turniej odbył się 26.03.2019 roku i obejmował 20 spotkań w dwóch grupach oraz mecze finałowe. Mecze w grupach odbywały się do 1 seta, do 25 punktów. Gra toczyła się na wysokim poziomem i w miłej atmosferze. Nasz sportowy duch szybko zaraził kolegów i koleżanki z Zespołu Szkół Odzieżowych, a o to nam najbardziej chodziło. Celem naszej akcji było promowanie aktywności fizycznej, zasad gry fair play, integracja na tle sportu oraz wspólna zabawa. Wszystko to zostało przez nas osiągnięte, o czym świadczą nastroje i zaangażowanie wszystkich uczestników.

Była to nasza pierwsza wspólna akcja, która mamy nadzieję, na stałe pozostanie w kalendarzu imprez obu samorządów.

Dziękuję bardzo wszystkim uczestnikom turnieju, Samorządowi z Zespołu Szkół Odzieżowych za udostepnienie sali, naszym opiekunom, którzy pojechali z nami i wszystkim uczniom ZSCh za mega sprawne zorganizowanie całego przedsięwzięcia, a przede wszystkim za inicjatywę i samodzielność w zorganizowaniu naszej sportowej akcji.

I tak oto sport połączył pochłoniętych analizą instrumentalną chemików i przyszłych projektantów mody.

wydarzenie o charakterze sportowym i promujące zdrowy tryb życia

Katarzyna Migdał 


Opublikowano:
7 kwietnia 2019