SPOTKANIE SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH W SP49

W dniu 14 maja 2019r. nasz Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie kilku okolicznych samorządów. Ta bardzo ważna dla nas akcja odbywała się w godzinach od 9 do 12. Mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli z czterech placówek: ze Szkoły Podstawowej nr 151 (ZSOI 2), 97, 149 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 7.

Nasze przygotowania rozpoczęliśmy od ustalenia, co chcemy podczas tego spotkania  zrobić. Nakreśliliśmy cały plan i rozdzieliliśmy zadania z postanowieniem, że każdy się za nie jak najszybciej zabiera. Tematem przewodnim naszego spotkania była integracja uczniów oraz zaplanowanie idealnej akcji samorządu.

Tego dnia spotkaliśmy się dużo wcześniej, by do końca przygotować salę numer 8. Jest to o tyle komfortowe miejsce, że jest zupełnie osobnym pomieszczeniem, więc nie musieliśmy się martwić, czy będziemy komuś przeszkadzać. Przygotowaliśmy miejsca do siedzenia, materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji, gry planszowe i mały bufet z babeczkami, upieczonymi przez członków naszego samorządu. Powiesiliśmy plakat zrobiony przez niezawodną Ingę oraz agendę spotkania. I już byliśmy zwarci i gotowi na przybycie gości, więc Julia z Kasią udały się pod bramę szkoły, aby ich gorąco przywitać w ten ulewny dzień.

Około 9:00 przybyli nasi goście gotowi do współpracy. Nauczyciele usiedli przy osobnym stoliku, a my zabraliśmy się za wstępną grę integracyjną. Najpierw Michał – nasz przewodniczący- powitał wszystkich oficjalnie, a potem zabawę przeprowadziła Inga. Polegała ona na przedstawieniu się oraz napisaniu na karteczce swoich dwóch talentów. W ten oto szybki, prosty i skuteczny sposób mogliśmy się sporo dowiedzieć o innych oraz zobaczyć jakie pasje nas łączą. Następnie wszystkie te karteczki przykleiliśmy na wspólnym plakacie, co jeszcze bardziej uwidoczniło nasze podobieństwa.

Po zabawie pełnej śmiechu i nieocenionej kreatywności uczestników zostaliśmy na swoich miejscach we wcześniej utworzonym kole. Ula przeprowadziła przyjemną dyskusję między zgromadzonymi na temat ich działań samorządowych, akcji oraz dalszych planów. My również nie omieszkaliśmy się pochwalić naszymi najlepszymi przedsięwzięciami.

Następnie zgrabnie przeszliśmy do kwestii tworzenia “Idealnego projektu akcji”, za który w głównej mierze byli odpowiedzialni Piotrek i Oliwia. Każdy samorząd dostał kolorowe markery i bristol oraz co najmniej jedną przydzieloną osobę od nas do pomocy. Na wydrukowanej kartce każda grupa dostała wytyczne do planu akcji. Po mniej więcej 45 minutach zakończyliśmy pracę w zespołach i udaliśmy się na „przerwę kawową”.

Po dwudziestu minutach przeszliśmy do przedstawiania naszych projektów. Zauważyłam, że każda szkoła miała swoje indywidualne pomysły i podejście, co ukazało różnorodność w myśleniu młodych ludzi. Oczywiście, jedni byli bardziej kreatywni i poniosła ich fantazja, a inni pozostali bardziej przy „przyziemnych” planach:) Mamy nadzieję, że nasi goście nauczyli się czegoś nowego zarówno od nas, jak i od siebie nawzajem.

Na dobre zakończenie, dalszą integrację i rozluźnienie po ciężkiej pracy, przygotowaliśmy gry planszowe. Między innymi 5 sekund, Dixit, szachy czy chińczyka. Śmiechom nie było końca, nawet opiekunowie się z nami chętnie bawili. W takim właśnie nastroju zakończyliśmy nasze owocne spotkanie i pożegnaliśmy zadowolonych gości. Ku naszej radości usłyszeliśmy dużo miłych słów, które nas jeszcze bardziej zmotywowały do dalszych działań.

Bardzo dziękujemy przybyłym samorządom i ich opiekunom za obecność, zaangażowanie i tak produktywnie spędzony czas. A tu krótka fotorelacja z tego wydarzenia, którą przygotował Michał Rz.:


Opublikowano:
30 maja 2019