NOWE!

Na samorządowym szlaku z XVI LO

Udział w Samorządowej Lidze Mistrzów umożliwia nawiązywanie nowych kontaktów międzyszkolnych i wymianę doświadczeń dotyczących realizacji różnorodnych projektów społecznych. W ramach działań konkursowych zorganizowaliśmy już III Nowohucki Festiwal Samorządności pod hasłem „Oj! czy znasz znak?”. Ze względów organizacyjnych w tym roku na spotkanie zaprosiliśmy tylko jeden zaprzyjaźniony samorząd z XVI LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Nowej Hucie. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami motywem przewodnim była tematyka historyczna oparta na grze planszowej „Znaj znak” wydanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Dlaczego taka forma? Naszym celem było m.in. podsumowanie marcowej Super Akcji pt.: „PatrioTYzm: Polak mały”, a wśród naszych starszych gości byli samorządowcy, którzy na co dzień uczą się w  klasach o profilu wojskowym.

Temat: III Nowohucki Festiwal Samorządności „Oj! czy znasz znak?”

Cel szczegółowy: wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

Motto: Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo! (Aleksander Kamiński)

Inspiracja: harcerskie życiorysy bohaterów książki „Kamienie na szaniec”

Termin i miejsce: 14 maja 2019 r. (wtorek, godz. 9.00 – 10.30), os. Handlowe

Organizator: sekcja „Młody Obywatel” Samorządu Od Kusego i Przyjaciele

Uczestnicy: 5 osobowa reprezentacja SU XVI LO i gospodarze (16 osób)

Program: prezentacja wybranej akcji Samorządu Od Kusego i zaproszenie do realizacji wspólnego projektu społecznego o charakterze charytatywnym, nauka musztry wojskowej przeprowadzona przez starszaków z wojskowego samorządu, omówienie głównych pojęć i symboli związanych z działalnością Szarych Szeregów, mini turniej planszówkowy oparty na grze „Znaj znak”.

Efekty: międzyszkolna integracja pod hasłem „(nie tylko) Starsi młodszym”, wymiana samorządowych doświadczeń i spostrzeżeń, plany dotyczące realizacji wspólnych akcji społecznych. Jak stwierdzili uczestnicy spotkanie dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, zmotywowało do dalszych działań w samorządzie, czyli po prostu … Do zobaczenia ponownie za rok!

NOWE!

Juliada 2019- młodzieżowy festiwal sportu w Krakowie

W dniach 13-14 lipca 2019 r. zapraszamy na 21. edycję Juliady, jedną z najważniejszych imprez propagujących sport i kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży w Małopolsce,  organizowaną od 1999 r w partnerstwie Miasta Kraków i Stowarzyszenia Siemacha. Przez cały […]

NOWE!

Obradował Krakowski Parlament Młodzieży

Dwudniowe obrady w poniedziałek i wtorek 27 i 28 maja 2019 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa były zwieńczeniem projektu edukacyjnego I Krakowskiego Parlamentu Młodzieży. W obradach udział wzięło ponad 70 młodych posłów z pięciu krakowskich szkół […]