Piknik Organizacji Pozarządowych 28 września

Święto tych, którzy stoją w cieniu

 

Czy zapytani na ulicy o to, ile w Krakowie działa organizacji NGO, potrafilibyśmy wymienić przynajmniej kilka z nich? Wiele osób miałoby z tym problem. A tymczasem w stolicy Małopolski prężnie działa aż 2 tysiące organizacji pozarządowych. Trzeci sektor często stanowi zagadkę dla mieszkańców, dlatego pora to zmienić. Organizowane w Krakowie Święto Organizacji Pozarządowych to idealna okazja, by poznać i zrozumieć działalność NGO.

 

Kraków miastem NGO

 

28 sierpnia br. ruszyła 10 edycja Święta NGO. To wydarzenie, którego cel jest bardzo prosty. Przybliżyć mieszkańcom działalność trzeciego sektora. Pokazać, jak wiele organizacji każdego dnia działa w ich imieniu. Ilu ludzi stoi za zmianami, które mają wpływ na naszą codzienność. Święto NGO to nie tylko szansa na poznanie stowarzyszeń, czy fundacji, ale też idealna okazja do świetnej zabawy. Pierwsze z planowanych wydarzeń to Piknik NGO w Parku Jordana.

 

Piknik, który łączy przyjemne z pożytecznym

 

Już 28 września na kilka godzin krakowski Park Jordana zamieni się przestrzeń pełną atrakcji. Dla mieszkańców – zarówno tych dużych, jak i małych – organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek. Od koncertów, po warsztaty muzyczne, zajęcia sportowe, pokazy strażaków, gry, pokazy militarne, kursy pierwszej pomocy i wiele innych atrakcji. Poza tym w specjalnie wytyczonej strefie liczne organizacje będą miały możliwość pokazania zakresu swoich działań. Podczas Pikniku będzie można spotkać przedstawicieli m.in: Stowarzyszenia Speedball Polska, Strzelców, Strażaków, Fundacji ForceFit, organizacji senioralnych oraz stowarzyszeń walczących o prawa zwierząt. Event rozpocznie się od 12:00, a potrwa do 18:00.

 

Jednocześnie mieszkańcy naszego miasta będą mogli odwiedzić tzw. Strefę Obywatelską, w której będą mogli bliżej poznać ofertę organizacji, porozmawiać o budżecie obywatelskim i innych wyzwaniach związanych z przestrzenią miejską.

Zapraszamy do udziału w pikniku rodziny i wszystkich mieszkańców miasta.

Zapraszamy także wszystkie Krakowskie Organizacje Pozarządowe, które chciałby jeszcze wziąć udział w pikniku. Dla tych, którzy zechcą zaprezentować swoje działania, organizatorzy przygotowali stoiska (namiot, stoliki, krzesła) oraz możliwość prezentacji organizacji na scenie, podczas trwania eventu.

Możliwość zgłoszenia udziału w pikniku do piątku 27.09, do godziny 18.00. Wystarczy wysłać wiadomość email na adres piotr.gajda@krafos.pl lub zadzwonić do koordynatora Piotr Gajda 507525995

Zapraszamy!

Tagi: , ,

Rusza VII kadencja Młodzieżowej Rady Krakowa

W piątek 18 października o godz. 18:00 w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 odbędzie się inauguracyjne posiedzenie VII kadencji Młodzieżowej Rady Krakowa. składająca się z przedstawicieli samorządów uczniowskich szkół średnich. Tym […]

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego- dziś ostatni dzień!

Tylko do 7 października trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Dla Nas każdy głos jest ważny! Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że w związku z prowadzoną loterią wśród osób głosujących online mamy już potencjalnych kilkunastu właścicieli tabletów, które są nagrodami w […]