Łagiewniki - Oczami Tubylca
   

Jest to wspaniałe miejsce. Kiedy wchodzimy za mury sanktuarium przenika nas jakaś magiczna moc którą trudno określić.

Sanktuarium można podzielić na dwie części z jednej widzimy nowoczesną architekturę a z drugiej międzywojenną budowlę. Te dwie sztuki zlewają się ze sobą tworząc wspólne sacrum choć jedno jest nowoczesne a drugie troszkę starsze, połączone w jednym duchu w Miłosierdziu Bożym.  Sanktuarium jest szczególnym miejscem wyróżniającym się nie tylko budowlą ale też łaskami płynącymi z tego miejsca Jezusa Miłosiernego a tak że konsekrował ten kościół Jan Paweł II, który jako pracownik sol-wayu (kamieniołom) przebywał dużo w tym miejscu na modlitwach.Owe Sanktuarium przyciąga ludzi z całego świata poszukujących odpowiedzi na swoje pytania oraz cudów. Przyjeżdżają tam ludzi również i tacy którzy odwiedzają to miejsce z uwagi na architekturę albo idąc śladami św. siostry Faustyny.

Na terenie Sanktuarium znajduje się zgromadzenie sióstr Bożego Miłosierdzia, które są dobrze zorganizowanie poprzez dom pielgrzyma, w którym się znajduje stołówka i hotel. Warto nadmienić, że siostry zajmują się trudną młodzieżą żeńską.

Sercem całego sanktuarium jest oczywiście obraz przestawiający Jezusa Miłosiernego, który został na malowany pierwszy obraz namalował Eugeniusz Kazimirowski w 1934, jednak bardziej znaną wersją jest obraz Adolfa Hyły z 1944 r. Został sprowadzony z Wilna. Przed obrazem widzimy tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej.

Siostra Faustyna miała objawienia Pana Jezusa Miłosiernego. Pan Jezus zażądał od siostry Faustyny aby znalazła malarza który będzie umiał go namalować jego postać miłosierną. Po dłuższym czasie siostra znalazła odpowiedniego artystę, któremu opowiedział jak widziała Pana Jezusa. Zadanie bowiem było bardzo trudne ponieważ siostra Faustyna. Po dłuższym czasie obraz został zaakceptowany przez siostrę Faustynę. Wszystkie te zdarzenia i objawienia zostały zapisane przez nią w swoim dzienniczku. Ten obraz znajduje się na ołtarzu.

W sanktuarium znajdują się również liczne kaplice między innymi kaplica Matki Bożej Bolesnej.    Na zewnątrz znajduje się kaplica adoracji Pana Jezusa. Nieopodal znajduje się dzwonJana Pawła II i wieża z której możemy zobaczyć panoramę Krakowa i w niej między innymi budującego się centrum Jana Pawła II.

 

 

 

 

 

 

Daniel Nawrocki
Poleć znajomemu
Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć
Link został wysłany
Newsletter
juliada mlodziez smiglo

Powered by mtCMS   •    Wszelkie prawa zastrzeżone   •    Projekt i wykonanie MTWeb