Superakcja marzec – TAK DLA KULTURY, CZYLI WYDARZENIE O CHARAKTERZE ARTYSTYCZNYM.
   

W pierwszy dzień wiosny postanowiliśmy nie siedzieć grzecznie w szkolnych ławkach. Oczywiście nie mam na myśli również żadnych wagarów. Jak co roku Samorząd Uczniowski postanowił uatrakcyjnić ten wyjątkowy dzień nauki. W zeszłym roku bawiliśmy się organizując Wiosenny Turniej Klas, tym razem postawiliśmy na kulturę i to od razu na tą wysoką. Wiemy, że nie brakuje w naszej szkole osób, które interesują się aktorstwem i muzyką. Postanowiliśmy to wykorzystać. Tak oto narodził się pomysł zorganizowania po raz pierwszy Szkolnego Przeglądu Teatralno – Filmowego. Na początku miesiąca przygotowaliśmy odpowiednie plakaty informacyjne i przeszliśmy z kurendą po wszystkich klasach. Następnie spokojnie dopracowywaliśmy wszystkie szczegóły. Dzień przed przeglądem przygotowaliśmy scenę, dekorację i nagłośnienie. W całe przedsięwzięcie zaangażowało się ponad 30 osób. Odbyło się również kilka prób, w tym oczywiście ta generalna. Przygotowaliśmy również niespodziankę dla widzów.

21 marca 2017, godzina 12.00. Sala gimnastyczna zamienia się w salę teatralną. Na widowni tłumy, nie ma wolnych miejsc, wiele osób stoi. Atmosfera robi się coraz bardziej emocjonująca. Na scenę wchodzi przewodnicząca szkoły aby powitać zebranych gości i rozpocząć przedstawienie.

Na początku zaprezentowały się gwiazdy z chemika - laureaci pierwszego i drugiego miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim. Maciej Kucharski z klasy 2D, zinterpretował prozę Henryka Sienkiewicza „Pan Wołodyjowski” oraz wiersz Juliana Tuwima „Pieśń sobotniego wieczoru”. Po nim wystąpiła Agata Miśta z klasy 4A, która zaprezentowała opowiadanie Agnieszki Osieckiej pt. „Biała bluzka”. Widownia nagradza recytatorskie dokonania Maćka i Agaty niesamowitymi brawami. Następnie na scenie pojawia się Krystian Kukla z klasy 1b, który gra na saksofonie utwór pt „Tulipany z Amsterdamu”. Po chwili rozpoczęła się projekcja filmu pt. „Bitwa wieszczy” przygotowanego przez uczniów z klasy 1B. Scenariusz został napisany przez Justynę Bartosik i Annę Kowalską, które zarazem były nowatorskimi reżyserkami tego projektu. W roli narratora wystąpił nieoceniony Piotr Krupiński. Gra aktorska przypadła w udziale: Soni Nawrot, Faustynie Kozielskiej, Agnieszce Czerwiec i Kamili Majkowskej.

Kolejny przerywnik muzyczny. Tym razem Daniel Sroka z klasy 1a zagrał na saksofonie motyw z „Różowej pantery”. Następnie odbył się występ teatralny uczniów z klasy 2D, którzy zaprezentowali spektakl muzyczno-wokalny pt. „Kaskaderzy”. Wystąpili : Viktoria Majka, Karolina Filas, Magdalena Kulijewicz, Justyna Niemiec, Agata Strug, Maciej Kucharski, Zuzanna Matoga, Agnieszka Sułowska, Wiktoria Mardyła. W trzecim przerywniku muzycznym wystąpił uczeń 1b Patry Czmut, który zagrał na gitarze utwór Stonewall zespołu Annihilator. Po występie Patryka, przewodnicząca zapowiedziała uczniów z klasy 1B, którzy zaprezentowali się w mrocznym dramacie społecznym pt. „Zepsuta Zębatka”. Scenariusz i reżyseria to dzieło artystki z tej właśnie klasy, diagnozującej nastroje społeczne - Natalii Pulchny. Wystąpili : Angelika Potelicka, Milena Steckiewicz, Krzysztof Kania i Piotr Krupiński. Kolejny przerywnik muzyczny to występ duetu Marcin Stramek i Agnieszka Czerwiec w utworze z musicalu „Upiór w operze”. Publiczność ponownie mogła wysłuchać największy szkolny talent aktorski - Macieja Kucharskiego, który zaprezentował fragment dramatu Antona Czechowa pt. „Wiśniowy Sad”. Na zakończenie Magda Kulijewicz z klasy 2d zagrała na skrzypcach motyw muzyczny z filmu „Piraci z Karaibów”. Wszyscy nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i zyskali wielkie uznanie w naszych oczach.

Na zakończenie przygotowaliśmy coś specjalnego dla naszych wspaniałych widzów. Był to konkurs za znajomości muzyki filmowej. Szkolny operator muzyki, uczeń 1k Jakub Głogowski, przygotował 15 soundtracków, ze znanych i mniej znanych filmów. Usłyszeliśmy m.in. muzykę z filmów Forest Gamp, Batman, Gwiezdne Wojny, Incepcja, Gladiator, Dirty Dancing, Bad Boys, Legion Samobójców, Inferno i inne. Z widowni wyłoniliśmy cztery- trzyosobowe drużyny, które zapisywały na kartkach tytuły filmów. Najlepszy zespół zdołał odgadnąć pięć tytułów filmów. Wszyscy biorący udział w zabawie świetnie się bawili i w nagrodę otrzymali czekolady.

I tak oto, w ten kulturalny i wesoły sposób, minął nam pierwszy dzień wiosny. Myślę, że nasza akcja nie tylko ujawniła talenty artystyczne naszych uczniów, ale również po raz kolejny zintegrowała grono uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Chemicznych. Cudownie jest tworzyć nowe tradycje, które wynikają z potrzeb duchowych i estetycznych całej społeczności szkolnej. Tak stało się i tym razem, ponieważ uczniowie ZSCh kochają teatr i film.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/SUchemik/photos/pcb.869496703190008/869489183190760/?type=3&theater

Samorząd Uczniowski ZS Chemicznych
Zespół Szkół Chemicznych
Poleć znajomemu
Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć
Link został wysłany
Newsletter
juliada mlodziez smiglo

Powered by mtCMS   •    Wszelkie prawa zastrzeżone   •    Projekt i wykonanie MTWeb