Jak Młody Da Vinci
   

Leonardo Da Vinci. Człowiek renesansu, jedna z najbardziej utalentowanych osób w historii. Twórca maszyn wojennych, konstrukcji wodnych, projektów helikoptera, spadochronów, statków oraz setek przydatnych wynalazków, o których nikt dziś raczej nie mówi. Kojarzy się nam głównie ze znakomitym malarzem - trudno dziś znaleźć osobę, która nie widziała „Mona Lisy" czy „Ostatniej wieczerzy".

Co ciekawe Leonardo wszystkiego nauczył się sam. Nie studiował na żadnym uniwersytecie i najprawdopodobniej nie uczęszczał do żadnej szkoły. Całą swą wiedzę zdobywał od znajo-mych ojca i z własnych doświadczeń.

Dziś rozwijając swe zdolności analityczne możesz być młodym Da Vinci. Zdolności analitycznie, obecnie bardzo pożądane na rynku pracy, to umiejętność analizowania informacji i danych, odkrywania i dostrzegania zależności, wyciągania na ich podstawie sensownych wniosków.
Niestety nie nauczą Cię tego w szkole... Ale na szczęście tej wiedzy nie musisz też zdobywać całkowicie sam. Pomóc Ci w tym może kurs budowy robotów, który rozwinie w Tobie inży-nierski potencjał i sprawi, że nauki ścisłe staną się pasjonujące. Koniec ze szkolną nudą i mo-notonią. Dziś możesz uczyć się w najlepszy z możliwych sposobów - przez doświadczenie i zabawę. Pod okiem profesjonalnych trenerów budujesz i programujesz robota, którego póź-niej sam możesz udoskonalać o nowe funkcje. Dzięki temu matematyka, fizyka czy informa-tyka stają się łatwe i przyjemne. A programowanie, które dla wielu osób jest niezgłębioną zagadką, okazuje się być ciekawe i proste.

Dobrym sposobem na polepszenie swoich umiejętności lingwistycznych, jest zapisanie się na kurs językowy. W szkole, „przerabiając" w podręczniku lekcję po lekcji, nie nauczysz się tego co najważniejsze - praktyki. Kursy, jak wiadomo, są bardzo drogie, dlatego warto pomy-śleć o zorganizowaniu z przyjaciółmi pogadanek w rodzaju „z angielskim przy herbacie". W Krakowie istnieje już kilka zorganizowanych grup, które co tydzień spotykają się w jednym miejscu o ustalonej godzinie i rozmawiają w obcym języku. Często pod okiem profesjonalne-go native speakera, który jest moderatorem takich rozmów.

Dla przyszłych artystów, architektów i grafików polecamy specjalistyczne kursy i programy do nauki rysowania i projektowania. Dla wyjątkowo zajętych młodych ludzi można znaleźć kursy weekendowe albo interaktywne - prowadzone przez Internet. W sieci, z różnego rodza-ju filmików, poradników i for, młody człowiek jest w stanie nauczyć się podstaw projektowa-nia graficznego. Wystarczy tylko poszukać z „wujkiem Google" odpowiednich stron i Corela czy Photoshopa mamy w małym palcu.
Rozwijać i zdobywać nowe umiejętności możesz zapisując się na jeszcze inne kursy, różnego rodzaju koła zainteresowań, grupy hobbystyczne. Znakomitym sposobem jest zdobywanie wiedzy przez doświadczenie, co później doskonale owocuje w przyszłości. Pracodawca wi-dząc młodego, ambitnego człowieka, który ma już na swoim koncie doświadczenie, z chęcią przyjmie go do pracy.

Dlatego jak najbardziej opłacalne jest zapisanie się na staże, praktyki czy wolontariat. Najczęściej są one bezpłatne, ale są znacznie bardziej wartościowe niż sucha teoria zdobywana w szkole.
Sposobem na rozwinięcie i poprawę swoich zdolności umysłowych są kursy efektywnej nauki i szybkiego czytania. Proste ćwiczenia wykonywane regularnie mogą zdziałać cuda. Aż trud-no uwierzyć, że niektórzy potrafią czytać z prędkością 500 wyrazów na minutę. Pomyśl, ile razy zdarzyło Ci się, że po kilku stronach książki kompletnie nie wiesz o czym czytasz i nie jesteś w stanie odpowiedzieć na najprostsze pytanie dotyczące tekstu? Takie kursy pokazują jak należy odpowiednio się skoncentrować i sprawiają, że czytanie książek nie idzie na dar-mo. Na kursie efektywnej nauki możesz dowiedzieć się jak zwalczyć stres, który potrafi do-słownie wyczyścić Twój umysł z wiedzy, co skutkuje marną oceną. Warto poświęcić kilka godzin na kurs, aby później zyskać wiele godzin na to co lubisz. Skracając czas nauki i czyta-nia, wydłużasz sobie czas na swoje hobby i zainteresowania.

Można się zastanawiać skąd Leonardo Da Vinci brał na to wszystko czas? Na malowanie, projektowanie, konstruowanie... Miał on do zapamiętania znacznie mniej informacji niż my obecnie. Wyobraź sobie, że już dziś musimy czytać ok 18 razy więcej niż nasi rodzice. Ważne jest więc, by potrafić ocenić, to na czym warto się skupić, w co warto zainwestować, czym się interesować. Czemu poświęcić więcej czasu, aby zaprocentowało to w przyszłości.

Bądź jak młody Da Vinci, nie ograniczaj się tylko do szkolnej ławki. Rozwijaj swoje pasje i umiejętności. Zapisz się na kurs językowy, budowy robotów, kurs tańca czy rysunku. Korzy-staj z możliwości jakie daje Ci życie!

Jula Al
Poleć znajomemu
Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć
Link został wysłany
Newsletter
juliada mlodziez smiglo

Powered by mtCMS   •    Wszelkie prawa zastrzeżone   •    Projekt i wykonanie MTWeb