Samorząd” Michałowskiego” na nowy rok szkolny wybrany!

Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to dla społeczności uczniowskiej ważna lekcja demokracji, najlepiej przygotowująca młodych ludzi do życia w społeczeństwie demokratycznym.

15 września 2018r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego .

Wybory były poprzedzone kampanią. Zanim kandydaci przedstawili wyborcom swój program wyborczy, Angelika Mazur – dotychczasowa przewodnicząca naszej szkoły zabrała głos, aby podsumować swoją roczną pracę i podziękować uczniom za współpracę.

Następnie kandydaci do Samorządu Uczniowskiego przekonywali wyborców, że warto oddać na nich swój głos, wygłaszali swoje postulaty oraz odwoływali się do programu swoich kontrkandydatów. Uczestnicy startujący w wyborach zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi życia szkoły i nie tylko. Cała impreza przebiegła w doskonałej atmosferze – padły zapewnienia o kreatywności, pomysłowości kandydatów. Oczywiście nie zabrakło wyborczych obietnic, które dotyczyły m.in. organizacji dni tematycznych, zwiększonej ilości imprez szkolnych i różnych przywilejów, które zostaną wprowadzone. Cały plan i pomysły uczniów można było również wyczytać z plakatów wyborczych, które od kilku dni zdobiły ściany szkolnych korytarzy.

Po ciszy wyborczej nadszedł dzień wyborów. Do głosowania byli uprawnieni wszyscy  uczniowie  liceum. W głosowaniu wzięło udział 36 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Szkolnego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły trzy osoby o największej liczbie głosów z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:

Przewodniczący- Hubert Grzyb

Zastępca – Wiktoria Byrska

Sekretarz –  Natalia Helbin

Powołane zostały również sekcje:

Przewodnicząca ds. wolontariatu: Aleksandra Korus

Przewodniczący ds. fotorelacji z działalności SU: Maciej Rytelewski

Zwycięzcom głosowania gratulujemy i życzymy owocnej pracy w reprezentowaniu naszej szkoły !Nie zapominajmy jednak, że Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie i każdy w równym stopniu może przyczynić się do ciekawych działań na terenie naszej szkoły.

https://tssp.krakow.pl/liceum/samorzad-na-rok-szkolny-2018-2019-wybrany/

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

 

NOWE!

Konferencja „Krakowska młodzież w procesie zmian”

19 marca 2020 r. odbędzie się wspólna konferencja Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK oraz Uniwersytetu Pedagogicznego pn. „Krakowska młodzież w procesie zmian”. Jej celem będzie prezentacja najnowszych wyników badań dotyczących aktywności młodzieży oraz przedstawienie diagnozy współczesnych pokoleń młodych […]

NOWE!

Obywatelskie Wysłuchanie Publiczne

Propozycja dla starszej młodzieży. 28 lutego w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się Obywatelskie Wysłuchanie Publiczne, którego przedmiotem jest senacki projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw. Organizatorzy zapraszają każdego zainteresowanego, który […]