NOWE!

Samorząd” Michałowskiego” na nowy rok szkolny wybrany!

Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to dla społeczności uczniowskiej ważna lekcja demokracji, najlepiej przygotowująca młodych ludzi do życia w społeczeństwie demokratycznym.

15 września 2018r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego .

Wybory były poprzedzone kampanią. Zanim kandydaci przedstawili wyborcom swój program wyborczy, Angelika Mazur – dotychczasowa przewodnicząca naszej szkoły zabrała głos, aby podsumować swoją roczną pracę i podziękować uczniom za współpracę.

Następnie kandydaci do Samorządu Uczniowskiego przekonywali wyborców, że warto oddać na nich swój głos, wygłaszali swoje postulaty oraz odwoływali się do programu swoich kontrkandydatów. Uczestnicy startujący w wyborach zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi życia szkoły i nie tylko. Cała impreza przebiegła w doskonałej atmosferze – padły zapewnienia o kreatywności, pomysłowości kandydatów. Oczywiście nie zabrakło wyborczych obietnic, które dotyczyły m.in. organizacji dni tematycznych, zwiększonej ilości imprez szkolnych i różnych przywilejów, które zostaną wprowadzone. Cały plan i pomysły uczniów można było również wyczytać z plakatów wyborczych, które od kilku dni zdobiły ściany szkolnych korytarzy.

Po ciszy wyborczej nadszedł dzień wyborów. Do głosowania byli uprawnieni wszyscy  uczniowie  liceum. W głosowaniu wzięło udział 36 uczniów, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 5 kandydatów. Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Szkolnego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły trzy osoby o największej liczbie głosów z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:

Przewodniczący- Hubert Grzyb

Zastępca – Wiktoria Byrska

Sekretarz –  Natalia Helbin

Powołane zostały również sekcje:

Przewodnicząca ds. wolontariatu: Aleksandra Korus

Przewodniczący ds. fotorelacji z działalności SU: Maciej Rytelewski

Zwycięzcom głosowania gratulujemy i życzymy owocnej pracy w reprezentowaniu naszej szkoły !Nie zapominajmy jednak, że Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie i każdy w równym stopniu może przyczynić się do ciekawych działań na terenie naszej szkoły.

https://tssp.krakow.pl/liceum/samorzad-na-rok-szkolny-2018-2019-wybrany/

Regulamin Samorządu Uczniowskiego

 

ZOBACZ TAKŻE

Regulamin Samorządu Uczniowskiego XVI Liceum Ogólnokształcącego Im. K. K. Baczyńskieg...

Wstęp ​Samorząd Uczniowski XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Krakowie zwany dalej Samorządem działa w oparciu o art. 55 Ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (tekst jednolity, Dz. U. z 1996 Nr 67, […]

Regulamin portalu

Informacje prawne Niniejsza nota prawna stanowi regulację prawną dotyczącą korzystania z usług internetowych Portalu Internetowego „Młody Kraków”, którego właścicielem jest Gmina Miejska Kraków. Nota zawiera takie informacje, jak: polityka prywatności, regulamin konta użytkownika oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody […]

Superakcja charytatywna

Grudzień kojarzy się z ciepłem zacisza domowego, zapachem barszczu, śniegiem i ukochanym kocykiem . Jest to czas spotkań w gronie najbliższych osób, radości i prezentów. Przede wszystkim jest to czas wzajemnej dobroci. Samorząd Uczniowski ZSCh zwołał spotkanie w […]

Jak podbiliśmy 8 LO

12 października w naszej szkole odbyły się wybory na Prezydenta Samorządu Uczniowskiego. Przedstawiamy Wam protokół z tego wydarzenia oraz załączamy link do regulaminu wyborów: Protokół z wyborów Prezydenta SU 8 LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Zgłoszeni kandydaci: […]

Mikołajki w Prokocimiu

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 Grudzień 2018r. Akcja charytatywna „Serce na dłoni”   Przygotowania do akcji rozpoczęły się już w listopadzie. W tym czasie członkowie samorządu prowadzili zakrojoną na szeroką skalę, akcję informacyjną, dotyczącą zbiórki […]

Kluby Rodziców, przestrzeń dla rodzin z dziećmi

Krakowskie placówki Klubów Rodzica zapraszają na darmowe zajęcia wszystkich świeżo upieczonych rodziców oraz tych, którzy oczekują na potomstwo. Każdy może znaleźć w ofercie Klubów coś dla siebie. Aktualnie w Krakowie jest aż 30 takich placówek.  Kluby mają na […]

SUPER AKCJA – SERCE NA DŁONI – WYDARZENIE O CHRAKTERZE CHARYTATYWNYM

SUPER AKCJA- SERCE NA DŁONI- WYDARZENIE O CHRAKTERZE CHARYTATYWNYM   Zadania Rady Uczniowskiej w miesiącu grudniu 2018 szczególnie były nastawione na pomoc drugiemu człowiekowi, zainteresowanie i pokazanie uczniom, jak wiele jest wokół nas osób potrzebujących i jak wiele […]

„SUPER-Akcja – Olimpiada Sportowa”

     W dniu 24 października Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 49 zorganizował dla klas młodszych SUPER- Akcję w kategorii „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub promującym zdrowy tryb życia”, mającą na celu propagowanie i […]

TAK SIĘ BAWI SP 49 :)

W dniach 21 i 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 49 odbyła się złożona SUPER- Akcja w kategorii „Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”. Tym razem właśnie, samorząd podzielił tę akcję na dwie, a nawet trzy części. […]

Wybory uzupełniające do Rady Uczniowskiej

Rada uczniowska została wybrana w Szkole Podstawowej nr 12 z Oddziałami  Integracyjnymi w Krakowie! Dnia 27 września 2018 roku, w Szkole Podstawowej nr 12 im. Janusza Korczaka odbyło się głosowanie w sprawie wyboru nowych członków Rady Uczniowskiej. Były […]