Konkurs #BOlepiej na lepieje o Budżecie Obywatelskim

Zapraszamy młodzież krakowską do udziału w konkursie na najciekawsze lepieje związane z Budżetem Obywatelskim pod nazwą #BOlepiej. Autor/autorka zwycięskiego lepieja dnia otrzyma 300 zł w karcie podarunkowej, do wykorzystania w Galerii Krakowskiej. Codziennie, w terminie 1-10 października wygrywa jeden lepiej.

WYŚLIJ LEPIEJA

👉 Lepieje mają formę krótkiego, często groteskowego wierszyka, składającego się z dwóch wersów, które powinny się rymować i mieć zbliżoną ilość sylab.

👉 Pierwszy wers musi się zaczynać od słowa „lepiej” “lepszy”, a drugi od „niż” “niźli”.

Lepieje muszą nawiązywać bezpośrednio lub pośrednio do zasad, formuły lub projektów Budżetu Obywatelskiego. Na temat głosowania w tegorocznej edycji budżetu, zasadach i propozycjach mieszkańców można przeczytać na www.budzet.krakow.pl;

Dla kogo?

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 13-26 lat, mieszkającej, studiującej lub pracującej w Krakowie.

Jak to działa?

Lepiej dnia będzie wybierany spośród wierszyków nadesłanych poprzedniego dnia do godz. 16:00. Każdy nadesłany po tej godzinie bierze udział w konkursie na następny dzień. Na przykład lepieje nadesłane do 30 września do godz. 16:00 biorą udział w konkursie na lepieja dnia 1 października. Każdy uczestnik konkursu może przesłać dowolną ilość wierszyków, natomiast nie mogą się one powtarzać. Lepieje dnia będą publikowane w terminie 1-10 października, ok. godz. 12:00.

Lepiej finałowy zostanie wybrany spośród wszystkich nadesłanych, a nie wybranych wcześniej, wierszyków i opublikowany 11 października, ok. godz. 12:00. Fundatorem nagrody za lepieja finałowego jest Fundacja Wisławy Szymborskiej wraz z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia.

Terminy

  • Przesyłaj lepieje od 30 września do 9 października 2021 do godz. 16:00, za pośrednictwem FORMULARZA
  • Codziennie, od 1 do 10 października, ok. godz. 12:00 opublikujemy zwycięski lepiej dnia na:

                👉 Młody Kraków: www.facebook.com/MlodyKrakow2zero

                 👉 Budżet Obywatelski Miasta Krakowa: www.facebook.com/budzet.krakow

                 👉 Miejskie Centrum Dialogu: www.facebook.com/dialoguj

                 👉 Krakowski Generator Społeczny: www.facebook.com/kgs.krakow

                 👉 oraz na www.mlodziez.krakow.pl

  • 11 października, ok. godz. 12:00 opublikujemy lepieja finałowego, którego wybierzemy spośród wszystkich nadesłanych (i nie nagrodzonych wcześniej)

Koniecznie przeczytaj regulamin konkursu


Opublikowano:
28 września 2021