Pośrednictwo wolontariatu

Staramy się pomóc młodym osobom w znalezieniu odpowiedniej i dostosowanej do własnych możliwości formy wolontariatu. Zdajemy sobie sprawę, iż w gąszczu różnych działań, projektów oraz propozycji organizacji pozarządowych odbywających się w Krakowie, można się pogubić. Dlatego na naszych stronach będziemy na bieżąco umieszczać informacje, dzięki którym łatwiej znaleźć coś odpowiedniego, w co warto się zaangażować. Pamiętajcie aby korzystać z Indeksu Wolontariusza, który możecie odebrać od opiekuna szkolnego koła wolontariatu. Na jego podstawie najbardziej aktywni wolontariusze będą nagradzani tytułem Młodzieżowy Wolontariusz Roku!

 • Centrum Obywatelskie ul. Reymonta 20. prowadzi Krakowskie Centrum Wolontariatu. To niezwykle przyjazne i pomocne miejsce, gdzie możecie zadzwonić lub napisać w jakiego rodzaju wolontariat chcielibyście się zaangażować. Tel. 669-528-381 lub mail: centrum@krafos.pl
 • Centrum C10 prowadzi Punkt Pośrednictwa Wolontariatu , za pomocą którego wspiera działania o charakterze społecznym i obywatelskim. Znajdziecie tutaj aktualną listę podmiotów, które szukają wolontariuszy; mail: c10@ipp.expert; tel. 578 562 000

Stowarzyszenie Mali bracia Ubogich jest obecne w 10 krajach świata; w Polsce od 2003 roku. Od 2020 t. realizuje w Krakowie wolontariat towarzyszący dla osób starszych (po 60 roku życia) – przez ten czas objęto wsparciem 65 seniorów.

Sztandarowym programem realizowanym przez Stowarzyszenie jest program OBECNOŚĆ, którego głównym celem jest zmniejszenie osamotnienia osób starszych po 60 r.ż. , poprzez organizowanie wolontariatu towarzyszącego – długoterminowego, nastawionego na budowanie autentycznych, trwałych relacji na gruncie wolontariusz – podopieczny.

Cechy wolontariatu:

 1. Wolontariusz musi być osobą pełnoletnią.
 2. Być dyspozycyjny minimum 2-3 godziny tygodniowo.
 3. Być nastawiony na budowanie długoterminowych relacji z seniorem.
 4. Wolontariusze wspierają seniorów poprzez rozmowę, spacery i obecność. Nie wykonują usług opiekuńczych.
 5. Zgłosić  można się przez formularz rekrutacyjny dostępny na naszej stronie: www.malibracia.org.pl

Oferujemy:

 1. Cykl szkoleń na każdym etapie wolontariatu.
 2. Spotkania tematyczne.
 3. Spotkania integracyjne dla wolontariuszy.
 4. Superwizję.


Opublikowano:
21 maja 2021