Grafika przedstawiająca indeks wolontariusza

Indeks Wolontariusza

Przedstawiamy – Indeks Wolontariusza, książeczkę w której możesz zapisywać swoje działania oraz zdobyte umiejętności związane z pomaganiem innym.To nie tylko pamiątka, ale dowód na to, jak się rozwijasz i angażujesz społecznie. To także dowód i możliwość udziału w Konkursie Młodzieżowy Wolontariusz Roku.

Gdzie można otrzymać Indeks Wolontariusza?

Indeks można bezpłatnie otrzymać w szkole, wystarczy zapytać opiekunów/koordynatorów szkolnego koła wolontariatu. Korzystajcie do woli przez kolejne lata i nie zapomnijcie zbierać wpisy potwierdzające udział w działaniach wolontariackich!

Jak wziąć udział w Konkursie Młodzieżowy Wolontariusz Roku?

To proste! Wystarczy poprosić opiekuna/koordynatora szkolnego koła wolontariatu o specjalnie przygotowany Indeks Wolontariusza (jest to bezpłatna książeczka), w którym należy gromadzić wpisy lub potwierdzenia swojej aktywności wolontaryjnej. Pod koniec roku kalendarzowego, w listopadzie, będziemy otrzymywać od opiekunów kół wolontariatu listy osób, które angażowały się w różnego rodzaju akcje pomocowe. Najbardziej aktywni z Was otrzymają wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe.

Konkurs Młodzieżowy Wolontariusz Roku adresowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć w regulaminie- regulamin konkursu Młodzieżowy Wolontariusz Roku 

Gala Wolontariatu. 

Od 2019 r. na podstawie wpisów w Indeksie wyróżniamy i nagradzamy najbardziej zaangażowanych krakowskich wolontariuszy podczas grudniowej Gali Wolontariatu. 

Kontakt:

W razie pytań jesteśmy do Waszej dyspozycji: wolontariusz@um.krakow.pl

A oto nasz Indeks Wolontariusza:


Opublikowano:
4 grudnia 2020