Konkurs Młodzieżowy Wolontariusz Roku

Drodzy Wolontariusze!

Przygotowaliśmy dla Was konkurs, którego celem wyłonienie oraz nagrodzenie młodych, aktywnych wolontariuszy działających na terenie gminy Kraków. Wolontariusze będą nagradzani podczas Młodzieżowych Dni Wolontariatu, organizowanych co roku przez Urząd Miasta Krakowa.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

To proste! Wystarczy poprosić opiekuna/koordynatora szkolnego koła wolontariatu o specjalnie przygotowany Indeks Wolontariusza (jest to bezpłatna książeczka), w którym należy gromadzić wpisy lub potwierdzenia swojej aktywności wolontaryjnej. Następnie zaangażować się w działania wolontaryjne, gdzie minimalna ilość godzin wynosi 10, maksymalna ilość czasu, jaki poświęcicie inny – to zależy od was samych!

W 2023 roku zbieramy zgłoszenia do 10 listopada poprzez formularz zgłoszeniowy on-line. Zgłoszenia do konkursu dokonuje wyłącznie opiekun szkolnego koła wolontariatu lub inna osoba pełniąca rolę koordynatora wolontariuszy w szkole lub poza szkołą poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego on-line.

Link do formularza on-line: https://forms.office.com/e/kkYpmtiyt7

Warto zerknąć na REGULAMIN KONKURSU  oraz INDEKS WOLONTARIUSZA. Konkurs adresowany jest do wolontariuszy w wieku od 13-19 lat, mieszkających lub uczących się w Krakowie.

Pytajcie o Indeksy w waszych szkołach i zachęcajcie koleżanki i kolegów do udziału! Bo przecież WARTO POMAGAĆ, prawda?


Opublikowano:
25 października 2023