NOWE!

Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego „Dialog polsko – holenderski, a przede wszystkim angielski” :) :)

Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego

„Dialog polsko – holenderski, a przede wszystkim angielski”  🙂 🙂

      Rok szkolny rozpoczął się niedawno i dopiero się rozkręcamy, ale naszą pierwszą super akcję postanowiliśmy przygotować z rozmachem. Składała się dwóch części. Pierwszą z nich było popołudnie z angielskim, które odbyło się 3 października. W miłej, jesiennej atmosferze mogliśmy poćwiczyć język angielski, napić się pysznej herbaty i poznać się lepiej, prowadząc ciekawe rozmowy i grając w gry słowne. Brali w nich udział przedstawiciele każdej z klas w naszej szkole. Mieliśmy też widownię, która dopingowała zmagających się z trudnymi słowami. To wszystko miało być rozgrzewką przed główną częścią naszej akcji, podczas której znajomość angielskiego była konieczna.

Była nią wizyta holenderskich uczniów w Naszej szkole. Pomysł na zaproszenie rówieśników urodził się w naszych głowach końcem września. Długo zastawialiśmy się jak dotrzeć do młodzieży szkolnej, która w tym czasie będzie zwiedzać Kraków. Jak ściągnąć ich do Nas? I tak rozpoczęliśmy „ poszukiwania”. Pisaliśmy wiadomości, odwiedzaliśmy portale społecznościowe i padło na Holandię. Wymiana kilku wiadomości  z opiekunami grypy zagranicznej,  zgoda Naszej Pani dyrektor i… przygotowania ruszyły. W trakcie pierwszego spotkania organizacyjnego podzieliliśmy zadania na poszczególnych uczniów. Szczegóły całej imprezy zostały dopięte na ostatni guzik w autokarze !!!!(wracaliśmy z dwudniowych warsztatów z Oświęcimia).

Po powrocie do Krakowa zaczęły się staranne przygotowania: ochotnicy przygotowywali tradycyjne ciasta, takie jak sernik czy jabłecznik, by nasi goście mogli doświadczyć polskiej gościnności. Opracowaliśmy quiz wiedzy o Polsce, składający się z niecodziennych i zaskakujących pytań. W jego tworzeniu brała udział cała szkoła( 42 uczniów – tak, to wszyscy uczniowie LO „Michałowskiego”), wymyślając pytania i dbając o to, by w treść quizu, przeprowadzanego w języku angielskim, nie wkradły się błędy. Wytypowaliśmy osoby do przeprowadzenia całej zabawy.

Kiedy nadszedł czas na powitanie naszych gości, wszyscy byli przygotowani. Wyznaczeni uczniowie opowiedzieli o polskim systemie edukacji i o tym, jak wygląda codzienne życie w naszej szkole. Przygotowaliśmy również prezentacje o działalności Samorządu Uczniowskiego. Była to okazja do pokazania, że nie tylko się uczymy, ale również rozwijamy swoje zainteresowania, a przede wszystkim pomagamy innym. Młodzież holenderska oraz ich opiekunowie byli bardzo pozytywnie zaskoczeni. Później wszyscy odpowiadali na pytania zaciekawionych kolegów.

Następnie spontanicznie porównaliśmy gusta muzyczne polskiej i holenderskiej młodzieży. Nasza wiedza o Holandii została sprawdzona w konkursie wiedzy przeprowadzonym przez naszych gości. Później nadszedł czas na wspólne rozmowy w mniejszych grupach, dzięki którym poznaliśmy się dużo lepiej i przekonaliśmy się, że przyjaciół można spotkać na całym świecie.

Nasza akcja pozwoliła nam poznać nowych, ciekawych ludzi, z którymi wciąż utrzymujemy kontakt. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o kraju, którym wcześniej się nie interesowaliśmy (choć powinniśmy!). Teraz, po takiej rozgrzewce i z otwartymi na wiedzę i nowych ludzi umysłami, możemy przygotowywać się do kolejnej super akcji.  I oczywiście mamy nadzieje, że w przyszłości uda się zorganizować szkolną wymianę z młodzieżą  z Holandii.

Ola

SUPER AKCJA Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego –  PAŹDZIERNIK 

ZOBACZ TAKŻE

Kluby Rodziców, przestrzeń dla rodzin z dziećmi

Krakowskie placówki Klubów Rodzica zapraszają na darmowe zajęcia wszystkich świeżo upieczonych rodziców oraz tych, którzy oczekują na potomstwo. Każdy może znaleźć w ofercie Klubów coś dla siebie. Aktualnie w Krakowie jest aż 30 takich placówek.  Kluby mają na […]

Samorząd” Michałowskiego” na nowy rok szkolny wybrany!

Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP Wybory do Samorządu Uczniowskiego to dla społeczności uczniowskiej ważna lekcja demokracji, najlepiej przygotowująca młodych ludzi do życia w społeczeństwie demokratycznym. 15 września 2018r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego […]

Prezydium SU w Chemiku 2018/19

W Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie kadencja samorządu Uczniowskiego trwa 2 lata. Funkcji przewodniczącego nie powinna pełnić osoba, która w danym roku szkolnym jest w klasie maturalnej. W tym roku, zorganizowaliśmy spotkanie samorządów klasowych oraz samorządu szkolnego, gdzie […]

„SUPER-Akcja – Olimpiada Sportowa”

     W dniu 24 października Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 49 zorganizował dla klas młodszych SUPER- Akcję w kategorii „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub promującym zdrowy tryb życia”, mającą na celu propagowanie i […]

Kraków jest zaangażowany społecznie

Z końcem sierpnia wystartowała kampania informacyjno-edukacyjna pod nazwą „Kraków zaangażowany społecznie”, realizowana przez Gminę Miejską Kraków. Jej założeniem jest wspieranie komunikacji służącej edukowaniu i informowaniu mieszkańców o działaniach i usługach społecznych prowadzonych przez miasto. Realizowana przez Kraków polityka […]

Wybory samorządowe Szkoły Podstawowej nr 67

20 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 67 im. Władysława Łokietka odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Na ośmiu kandydatów oddano 229 głosów. Wybrani zostali:   Przewodnicząca Hanna Działach (51 gł.) Zastępca Anna Gibiec (43 gł.) Sekretarz […]

Samorząd uczniowski w mechaniku

23.X.2018r. odbyło się zebranie SU w ZSM1 w celu zatwierdzenia nowego przewodniczącego. Do kandydowania zgłosił się jeden uczeń pełniący tą funkcję w roku ubiegłym, czyli Bartosz Gawron. Na zebraniu SU jego kandydatura została zatwierdzona, w związku z czym […]

Rada Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wybrana!

W ostatnim tygodniu września w Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Konopnickiej w Krakowie odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego!     Każdy z kandydujących przedstawił atrakcyjny i ciekawy plan wyborczy. Wybór odpowiedniego kandydata był bardzo trudny […]

Widowisko Dumy i Radości

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Kuratorium Oświaty w Krakowie zorganizowało uroczystość pod hasłem „Widowisko dumy i radości”. Była to barwna lekcja historii na żywo, na której przedstawiciele różnych szkół z całej Małopolski prezentowali Bohaterów naszej Ojczyzny. Reprezentacja […]

Super Akcja Wolność kocham i rozumiem

Na początku bieżącego roku szkolnego Samorząd Od Kusego został poproszony przez P. Dyrektor o zaopiniowanie nowego Statutu Szkoły Podstawowej nr 91. Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu dokonaliśmy omówienia zmian zaplanowanych w tym najważniejszym szkolnym dokumencie. Niektóre punkty zainteresowały nas […]