NOWE!

Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego „Dialog polsko – holenderski, a przede wszystkim angielski” :) :)

Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego

„Dialog polsko – holenderski, a przede wszystkim angielski”  🙂 🙂

      Rok szkolny rozpoczął się niedawno i dopiero się rozkręcamy, ale naszą pierwszą super akcję postanowiliśmy przygotować z rozmachem. Składała się dwóch części. Pierwszą z nich było popołudnie z angielskim, które odbyło się 3 października. W miłej, jesiennej atmosferze mogliśmy poćwiczyć język angielski, napić się pysznej herbaty i poznać się lepiej, prowadząc ciekawe rozmowy i grając w gry słowne. Brali w nich udział przedstawiciele każdej z klas w naszej szkole. Mieliśmy też widownię, która dopingowała zmagających się z trudnymi słowami. To wszystko miało być rozgrzewką przed główną częścią naszej akcji, podczas której znajomość angielskiego była konieczna.

Była nią wizyta holenderskich uczniów w Naszej szkole. Pomysł na zaproszenie rówieśników urodził się w naszych głowach końcem września. Długo zastawialiśmy się jak dotrzeć do młodzieży szkolnej, która w tym czasie będzie zwiedzać Kraków. Jak ściągnąć ich do Nas? I tak rozpoczęliśmy „ poszukiwania”. Pisaliśmy wiadomości, odwiedzaliśmy portale społecznościowe i padło na Holandię. Wymiana kilku wiadomości  z opiekunami grypy zagranicznej,  zgoda Naszej Pani dyrektor i… przygotowania ruszyły. W trakcie pierwszego spotkania organizacyjnego podzieliliśmy zadania na poszczególnych uczniów. Szczegóły całej imprezy zostały dopięte na ostatni guzik w autokarze !!!!(wracaliśmy z dwudniowych warsztatów z Oświęcimia).

Po powrocie do Krakowa zaczęły się staranne przygotowania: ochotnicy przygotowywali tradycyjne ciasta, takie jak sernik czy jabłecznik, by nasi goście mogli doświadczyć polskiej gościnności. Opracowaliśmy quiz wiedzy o Polsce, składający się z niecodziennych i zaskakujących pytań. W jego tworzeniu brała udział cała szkoła( 42 uczniów – tak, to wszyscy uczniowie LO „Michałowskiego”), wymyślając pytania i dbając o to, by w treść quizu, przeprowadzanego w języku angielskim, nie wkradły się błędy. Wytypowaliśmy osoby do przeprowadzenia całej zabawy.

Kiedy nadszedł czas na powitanie naszych gości, wszyscy byli przygotowani. Wyznaczeni uczniowie opowiedzieli o polskim systemie edukacji i o tym, jak wygląda codzienne życie w naszej szkole. Przygotowaliśmy również prezentacje o działalności Samorządu Uczniowskiego. Była to okazja do pokazania, że nie tylko się uczymy, ale również rozwijamy swoje zainteresowania, a przede wszystkim pomagamy innym. Młodzież holenderska oraz ich opiekunowie byli bardzo pozytywnie zaskoczeni. Później wszyscy odpowiadali na pytania zaciekawionych kolegów.

Następnie spontanicznie porównaliśmy gusta muzyczne polskiej i holenderskiej młodzieży. Nasza wiedza o Holandii została sprawdzona w konkursie wiedzy przeprowadzonym przez naszych gości. Później nadszedł czas na wspólne rozmowy w mniejszych grupach, dzięki którym poznaliśmy się dużo lepiej i przekonaliśmy się, że przyjaciół można spotkać na całym świecie.

Nasza akcja pozwoliła nam poznać nowych, ciekawych ludzi, z którymi wciąż utrzymujemy kontakt. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o kraju, którym wcześniej się nie interesowaliśmy (choć powinniśmy!). Teraz, po takiej rozgrzewce i z otwartymi na wiedzę i nowych ludzi umysłami, możemy przygotowywać się do kolejnej super akcji.  I oczywiście mamy nadzieje, że w przyszłości uda się zorganizować szkolną wymianę z młodzieżą  z Holandii.

Ola

SUPER AKCJA Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego –  PAŹDZIERNIK 

ZOBACZ TAKŻE

Czas wolny po szkole dla dzieci w Krakowie

Bezpłatne placówki wsparcia dziennego dostępne są dla dzieci na terenie całego miasta. To łącznie 33 oddziały, z których mogą korzystać wszyscy uczniowie po zajęciach odbytych w szkole. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mogą korzystać z placówek wsparcia […]

„SUPER-Akcja – Olimpiada Sportowa”

     W dniu 24 października Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 49 zorganizował dla klas młodszych SUPER- Akcję w kategorii „Sport to zdrowie, czyli wydarzenie o charakterze sportowym i/lub promującym zdrowy tryb życia”, mającą na celu propagowanie i […]

Prezydium SU w Chemiku 2018/19

W Zespole Szkół Chemicznych w Krakowie kadencja samorządu Uczniowskiego trwa 2 lata. Funkcji przewodniczącego nie powinna pełnić osoba, która w danym roku szkolnym jest w klasie maturalnej. W tym roku, zorganizowaliśmy spotkanie samorządów klasowych oraz samorządu szkolnego, gdzie […]

Uczymy szacunku do tradycji Super Akcja

Jest  w karnawale nieco zapomniany zwyczaj taki – przebierają się dziewczyny i chłopaki, i już jako kolędnicy chodzą z gwiazdą po ulicy, kto ich wpuści do swej chaty będzie piękny i bogaty, kto zaprosi ich do środka tego […]

SP103 z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Styczeń upłynął Samorządowi Szkolnemu pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach SUPERakcji „Serce na dłoni, czyli akcja, wydarzenie o charakterze charytatywnym” postanowiliśmy włączyć się pełną gębą w działania wolontariackie na rzecz fundacji filantropijnej Jerzego Owsiaka. Pierwsze przygotowania związane z WOŚP […]

Mikołajki w Prokocimiu

Super Akcja w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 Grudzień 2018r. Akcja charytatywna „Serce na dłoni”   Przygotowania do akcji rozpoczęły się już w listopadzie. W tym czasie członkowie samorządu prowadzili zakrojoną na szeroką skalę, akcję informacyjną, dotyczącą zbiórki […]

SUPER-AKCJA! Prawa znamy, obowiązki wypełniamy!

  Styczeń był dla naszej szkoły miesiącem poświęconym prawom oraz obowiązkom uczniów. W Szkole Podstawowej nr 27 w Krakowie zostały zorganizowane przez Samorząd Uczniowski konkursy w ramach SUPER-AKCJI nawiązującej do kategorii „Nic o nas bez nas – promocja […]

To wprost w dyni się nie mieści pora mrocznych opowieści – Superakcja Październ...

Przygotowania do Październikowej akcji „Szkoła się bawi”, zaczęły się w piątek 19, kiedy to Samorząd odbył na ten temat naradę. Rozdzielono wtedy zadania i ustalono termin – 30.10.  Aby upewnić się, że cała szkoła wie o nadchodzącym wydarzeniu […]

TAK SIĘ BAWI SP 49 :)

W dniach 21 i 29 listopada w Szkole Podstawowej nr 49 odbyła się złożona SUPER- Akcja w kategorii „Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego”. Tym razem właśnie, samorząd podzielił tę akcję na dwie, a nawet trzy części. […]

Widowisko Dumy i Radości

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości Kuratorium Oświaty w Krakowie zorganizowało uroczystość pod hasłem „Widowisko dumy i radości”. Była to barwna lekcja historii na żywo, na której przedstawiciele różnych szkół z całej Małopolski prezentowali Bohaterów naszej Ojczyzny. Reprezentacja […]