NOWE!

Pozwólcie Nam Oddychać !!!!!

                 Nasze miejsce na Ziemi!!

  Nie wiadomo kiedy nadeszła zima, a wraz z nią smog. W klasach na szczęście mamy filtry powietrza, ale zaraz po wyjściu ze szkoły odczuwamy skutki zanieczyszczenia w całej okazałości.

Postanowiliśmy więc uświadomić naszym rówieśnikom skalę problemu. Naszą styczniową akcję zaplanowaliśmy na kilka etapów, nie zapominając o uwzględnieniu przerwy zimowej(wymarzone ferie :)). Jak zwykle, potrzebowaliśmy udziału większości uczniów naszej kameralnej szkoły (jest Nas 40 :)). Podczas ferii wszyscy zostali poproszeni o nagranie w formie krótkich filmów swoich pasji i zimowych aktywności. Członkowie samorządu zostali wprost zasypani nagraniami przedstawiającymi podróże, wyjazdy na narty i pasje naszych kolegów.

Po powrocie do szkoły mogliśmy zrealizować kolejną część akcji. Rozmawialiśmy wspólnie o problemie, który szczególnie nasila się zimą i bardzo dokucza naszemu miastu, czyli o smogu. Okazało się, że normy są przekroczone we wszystkich dzielnicach, w których mieszkamy, niekiedy nawet kilkukrotnie. Dzięki rozmowie wszyscy mogli się dowiedzieć, że wdychanie pyłów i zanieczyszczeń przez dłuższy czas, na przykład podczas kilku lat życia w mieście o złej jakości powietrza, może prowadzić do uszkodzeń układu oddechowego, alergii i astmy. Pogorszenie stanu zdrowia może spowodować, że nie będziemy już w stanie rozwijać naszych zainteresowań. Do tego służył nasz pierwszy film, który miał pokazać, że potrzebujemy czystego powietrza, by cieszyć się zimowymi aktywnościami.

Kolejnym etapem naszej akcji było nagranie właściwego filmu, promującego walkę ze smogiem, w przygotowaniu którego wzięli udział chętni ze wszystkich klas. Przygotowania trwały kilka dni, przez cały czas zbieraliśmy też pomysły od wielu osób, które były poruszone wcześniejszą rozmową i chciały pomóc. Wreszcie, po wielu próbach, udało nam się przygotować nagranie, które w bezpośredni sposób obrazuje problem. Na tym jednak się nie skończyło. Przedstawiliśmy nasz gotowy film i nadszedł czas, aby zobaczyło go jak najwięcej osób. Postanowiliśmy zaprosić do naszej szkoły osobę, która angażuję się w sprawy Krakowa. Na nasze zaproszenie odpowiedział Pan Radny i wspólnie przeprowadziliśmy dyskusję, dzięki któremu nasz apel o czyste powietrze może zostać usłyszany przez większą liczbę osób. Na spotkanie zaprosiliśmy naszych kolegów z Gimnazjum oraz nauczycieli, przed Nami jeszcze spotkanie z uczniami szkoły podstawowej.

Mamy nadzieję, że dzięki temu przyczynimy się do poprawy jakości powietrza. Wiemy, że problem jest bardzo złożony i nie jesteśmy w stanie sami usunąć smogu, ale dzięki takim akcjom zwiększamy świadomość ludzi. Cieszymy się, że po naszym apelu uczniowie przyszli do szkoły w maseczkach antysmogowych. Jednak WIERZYMY, że w niedalekiej przyszłości maseczki nie będą potrzebne !! Stan jakości powietrza zależy od NAS!! W kolejnych miesiącach planujemy w dalszym ciągu nagłaśniać temat, a przede wszystkim reagować, rozmawiać i prowadzić kampanię antysmogową. Może chcecie się przyłączyć?

Ola

SUPER AKCJA Styczeń : Nasze miejsce na Ziemi, czyli samorząd na rzecz społeczności lokalnej.

Nasze dzieło :):

Film ze spotkania z Radnym Miasta Krakowa:

https://www.facebook.com/lukasz.wantuch/videos/2295482670496384/

Zdjęcia :

https://www.facebook.com/liceumtssp/?hc_ref=ARSxIBd6iqnVtSzMCbQq22KNQCWGX5S8X0vLKPIoUOwO7gDoxDVND26RRPD80FC0F4E&__xts__[0]=68.ARAR1yEISpHRlJIU1SwmrUflD-32NYurKJTaTcItBv_DbIxQvVVybjpMjV0zJPrdlrN1zUzHFumIwvN7XUSz-847ldwrKXx3ht15L9njPsHkV1YKClnw6_sGUI9uRx3tyHK8Bc0pEWm8G_Mb6UpA9QhmueFY1uRXwku-Q3tE8clDVd5Yb0f2Vc-t_l4yEsT3CUmQ21OOILKSGvvq01cLbnedIZobogWwBlndXN-UlbBJhHHn2NG-ciXz4pEqSfXlXssTFnEYtRBN9zuboksGW0j5AVy8250CQ6vgd6z9fKtLPv70qYOF88slj7bNvXMWrqqI1_lcLjWH_tt-kmI3qFA&__tn__=kC-R

 

 

ZOBACZ TAKŻE

SUPER-AKCJA! Muzycznie i kulturowo ze Świętym u boku!

 Jak wiemy, Święty Mikołaj to postać znana jako starszy mężczyzna z białą, długą brodą, ubrany jest w czerwony strój oraz zamieszkuje Laponię. Wedle legend roznosi on prezenty w okresie świąt Bożego Narodzenia, podróżując w saniach ciągniętych przez zaprzęg […]

Rada Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wybrana!

W ostatnim tygodniu września w Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Konopnickiej w Krakowie odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego!     Każdy z kandydujących przedstawił atrakcyjny i ciekawy plan wyborczy. Wybór odpowiedniego kandydata był bardzo trudny […]

Ogólnopolska diagnoza skali i uwarunkowań krzywdzenia dzieci

Przedstawiamy Państwu raport Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, dotyczący krzywdzenia dzieci w Polsce. Całość raportu dostępna jest pod adresem: www.diagnozakrzywdzenia.pl  

Młody Obywatel, wydarzenie promujące postawy obywatelskie i patriotyczne.

W listopadzie 2018 r. postanowiliśmy zorganizować  superakcję, podczas której świętowaliśmy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Prace nad przygotowaniem uroczystości rozpoczęliśmy we wrześniu. Na pierwszym spotkaniu postanowiliśmy zorganizować Bal Niepodległości. Rozdzieliliśmy zadania dla poszczególnych sekcji i przystąpiliśmy do systematycznej pracy organizacyjnej. […]

To wprost w dyni się nie mieści pora mrocznych opowieści – Superakcja Październ...

Przygotowania do Październikowej akcji „Szkoła się bawi”, zaczęły się w piątek 19, kiedy to Samorząd odbył na ten temat naradę. Rozdzielono wtedy zadania i ustalono termin – 30.10.  Aby upewnić się, że cała szkoła wie o nadchodzącym wydarzeniu […]

Patriotyczny listopad ze wspomnieniami i pięknymi słowami

Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się w naszej szkole od wspólnego radosnego śpiewania pieśni patriotycznych. Wydarzenie to wywarło ogromny wpływ na nasz samorząd szkolny, który również postanowił włączyć się w miesięczne obchody tej szczególnej rocznicy. Z […]

KDO ds. Młodzieży

Komisji Dialogu Obywatelskiego

Integracyjna zabawa Andrzejkowa

Szkoła się bawi, czyli integracja środowiska szkolnego. Zabawa Andrzejkowa Samorząd  Szkolny urządził Zabawę Andrzejkową dla uczniów naszej szkoły i koleżanek z zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Chemicznych. Obydwie szkoły uzyskały zgodę od swoich dyrekcji. Bilety kosztowały 10 złotych, płacili za […]

Back to the 80′ czyli szkoła się bawi – super-akcja

O nie! To nie była zwykła dyskoteka szkolna! To był, mówiąc krótko , „prestiżowy event” 🙂 11 stycznia powróciliśmy do lat 80. Zorganizowaliśmy imprezę, która przeniosła nas w tamte lata i klimaty muzyczne naszych rodziców. Przygotowania trwały długo. […]

Super akcja – grudzień ”SERCE NA DŁONI – WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM...

AKCJA  ”SERCE NA DŁONI – WYDARZENIE O CHARAKTERZE CHARYTATYWNYM” – GRUDZIEŃ Dla uczniów szkoła jest naturalnym miejscem do podejmowania decyzji na rzecz innych. Wolontariat jest jednym ze stałych działań Samorządu Uczniowskiego, i  organizujemy wieloraką pomoc w każdym roku […]