Młodzieżowy Bal Karnawałowy

15 lutego w budynku Magistratu na placu Wszystkich Świętych odbędzie się XV Bal Młodzieżowych Liderów Społecznych, w którym wezmą udział przedstawiciele Młodzieżowej Rady Krakowa, uczniowie z samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych oraz uczestnicy projektu szkoleniowego dla młodych liderów Krakowska Akademia Samorządności.

Tegoroczny bal został przygotowany jako BAL OSCAROWY. Konkursy i zabawy przygotowane przez młodzież na poważnie i z przymrużeniem oka nawiązywać będą do ceremonii rozdania Oscarów. Każdy z uczestników, wchodząc do sali balowej będzie miał okazję przejść się po czerwonym dywanie i sfotografować się przy specjalnie przygotowanej ściance. W wydarzeniu weźmie udział około 150 osób.

Bal jest wydarzeniem integrującym młodych ludzi, którzy są aktywni w grupach rówieśniczych, przede wszystkim w samorządzie szkolnym. Impreza została przygotowana w ramach programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków 2.0”, który realizuje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia  UMK.

Krakowski panel klimatyczny

Kraków chce mieć swój panel klimatyczny. Magistrat zaprasza organizacje pozarządowe do składania wniosków w otwartym konkursie ofert na organizację panelu klimatycznego. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, jeszcze tej jesieni mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję dyskutować o tym, […]

Zaprojektuj statuetkę Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa

Jesteś młodym artystą plastykiem, uczniem szkoły ponadpodstawowej, studentem krakowskiej uczelni albo młodym pracownikiem pracowni artystycznej i masz pomysł na to, jak mogłaby wyglądać statuetka wręczana osobom wyróżniającym się w działalności na rzecz lokalnej młodzieży? – jeśli tak, ten […]