Młodzieżowy Bal Karnawałowy

15 lutego w budynku Magistratu na placu Wszystkich Świętych odbędzie się XV Bal Młodzieżowych Liderów Społecznych, w którym wezmą udział przedstawiciele Młodzieżowej Rady Krakowa, uczniowie z samorządów uczniowskich szkół ponadpodstawowych oraz uczestnicy projektu szkoleniowego dla młodych liderów Krakowska Akademia Samorządności.

Tegoroczny bal został przygotowany jako BAL OSCAROWY. Konkursy i zabawy przygotowane przez młodzież na poważnie i z przymrużeniem oka nawiązywać będą do ceremonii rozdania Oscarów. Każdy z uczestników, wchodząc do sali balowej będzie miał okazję przejść się po czerwonym dywanie i sfotografować się przy specjalnie przygotowanej ściance. W wydarzeniu weźmie udział około 150 osób.

Bal jest wydarzeniem integrującym młodych ludzi, którzy są aktywni w grupach rówieśniczych, przede wszystkim w samorządzie szkolnym. Impreza została przygotowana w ramach programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków 2.0”, który realizuje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia  UMK.

NOWE!

Konferencja „Krakowska młodzież w procesie zmian”

19 marca 2020 r. odbędzie się wspólna konferencja Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK oraz Uniwersytetu Pedagogicznego pn. „Krakowska młodzież w procesie zmian”. Jej celem będzie prezentacja najnowszych wyników badań dotyczących aktywności młodzieży oraz przedstawienie diagnozy współczesnych pokoleń młodych […]

NOWE!

Obywatelskie Wysłuchanie Publiczne

Propozycja dla starszej młodzieży. 28 lutego w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się Obywatelskie Wysłuchanie Publiczne, którego przedmiotem jest senacki projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz niektórych innych ustaw. Organizatorzy zapraszają każdego zainteresowanego, który […]