Pracownia piastów

Pracownia Piastów 22 już otwarta

W Nowej Hucie, na os. Piastów pojawiło się nowe miejsce dostosowane do potrzeb i oczekiwań młodych ludzi. Pracownia Piastów 22 to przestrzeń dla młodych ludzi w wieku 13–26 lat w której młodzież może się spotykać, integrować, uczyć, rozwijać pasje, a także kształtować obywatelskie zainteresowania i postawy. To także miejsce spotkań i integracji rodziców z małymi dziećmi (do lat 3) oraz osób oczekujących na potomstwo.

Pierwsza tego typu placówka w Krakowie to efekt realizacji przez Miasto programu Młody Kraków 2.0, adresowanego do krakowskiej młodzieży. Jednym z jego zadań jest prowadzenie bezpłatnych i moderowanych przestrzeni – pracowni, które będą miejscami spotkań i integracji, a jednocześnie stworzą warunki przyjazne do nauki, rozwoju pasji, a także staną się swego rodzaju laboratoriami obywatelskości.

 

I chociaż obecna sytuacja epidemiologiczna i obowiązujące obostrzenia sanitarne wymuszają działalność w Internecie, to Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK wraz ze Stowarzyszeniem Daleko Więcej liczą, że wkrótce społeczność lokalna będzie mogła czerpać z pełnej oferty, jaką miasto przygotowało tu dla rodziców oraz młodzieży.

Aktualne działania Pracowni można śledzić na profilu Pracowni w portalu Facebook.

Pracownia Piastów 22 zaprasza!