Grafika z napisem Youth Krak Hack w dobrym klimacie, z rozsypanką ze słów: green marketing, zgłos się, postawy proekologiczne.

Youth Krak Hack. W dobrym klimacie! już 19 sierpnia!

Youth Krak Hack. W dobrym klimacie! to piąta edycja hakatonu projektów społecznych skierowana do krakowskiej młodzieży, która tym razem poświęcona jest rekomendacjom wypracowanym w trakcie I Krakowskiego Panelu Klimatycznego!

Uczestnicy wydarzenia, w trakcie 12 godzin staną przez wyzwaniem opracowania kampanii społecznej kształtującej postawy pro-klimatyczne zawierającej elementy edukacyjno-informacyjne, skierowanej do mieszkańców i mieszkanek Krakowa:

  • młodzieży,
  • rodziny z dziećmi,
  • seniorów,
  • przedsiębiorców i inwestorów.

Kampania powinna uwzględniać potrzeby wyżej wymienionych grup odbiorców, a także różnorodne narzędzia komunikacji i edukacji i takie jak np.: cykliczne wydarzenia edukacyjne w dzielnicach, spotkania ze ekspertami, materiały edukacyjne dla nauczycieli i placówek oświatowych; media lokalne, informacje w komunikacji miejskiej, informacje w przestrzeni publicznej, ekrany informacyjne itp.

Oferujemy dawkę praktycznej wiedzy oraz wsparcie Mentorów – specjalistów w zakresie klimatu, promocji oraz tworzenia kampanii społecznych.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy młodzież oraz studentów mieszkających w Krakowie, w wieku od 13 do 26 lat. Chęć udziału w hakatonie mogą zgłosić osoby indywidualne oraz grupy (od 3 do 5 osób) za pośrednictwem elektronicznego formularza.

UWAGA! Na zgłoszenia czekamy do 15 sierpnia br.

Finał wydarzenia, podczas którego jury wybierze najciekawsze kampanie społeczne, odbędzie się w Sali Obrad UMK w dniu 30 sierpnia. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane przez Gminę Miejską Kraków, a autorzy 3 najlepszych propozycji otrzymają nagrody finansowe.

Zapraszamy na FB, gdzie znajdziecie stronę wydarzenia oraz stronę programu Młody Kraków 2.0!

Hakaton oraz Gala Finałowa planowane są do realizacji w formie stacjonarnej, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.


Opublikowano:
16 lipca 2021