Uczennice z nauczycielem w klasie szkolnej, lata trzydzieste dziewiętnastego wieku

Nabór do Młodzieżowej Rady MuFo

Rusza nabór do Młodzieżowej Rady Muzealnej MuFo

Muzeum Fotografii w Krakowie (MuFo) zaprasza młodych krakowian do współpracy – rozpoczął się nabór do Młodzieżowej Rady Muzealnej MuFo. Na zgłoszenia od krakowskich licealistów, chcących włączyć się w działalność MuFo, przedstawiciele Muzeum czekają do 12 września.

Propozycja MuFo skierowana jest do młodych ludzi (w wieku 16-19 lat) interesujących się kulturą współczesną, fotografią, światem artystycznym oraz działaniem instytucji kultury. W Młodzieżowej Radzie Muzealnej MuFo znajdą się licealiści, którzy w trakcie cyklicznych spotkań będą mogli sami zadecydować, czy chcą organizować dla swoich rówieśników autorskiej oprowadzania, wydarzenia, spotkania z fotografkami i fotografami, czy też inne dowolne aktywności. 

– Efekty pracy Młodzieżowej Rady zostaną przedstawione widzom MuFo. Będziemy także zasięgać jej rad w kwestiach ulepszania Muzeum i pomożemy członkom Rady w realizacji ich pomysłów. Chcesz mieć wpływ na to, jak wygląda MuFo, zaangażować się w jego działanie oraz stać się częścią młodego zespołu Muzeum? Jeśli na większość z tych pytań, odpowiedziałeś_aś twierdząco, to Młodzieżowa Rada Muzealna jest dla Ciebie – przedstawiciele MuFo zachęcają młodych ludzi do współpracy.

Spotkania Młodzieżowej Rady Muzealnej MuFo będą się odbywać w oddziałach Muzeum Fotografii w Krakowie lub w formie online. Prowadzić je będą edukatorzy, kuratorzy, fotografowie i artyści oraz zaproszeni do współpracy specjaliści.

Jak dołączyć do Młodzieżowej Rady Muzealnej MuFo?

Osoby, które chcą dołączyć do Młodzieżowej Rady Muzealnej MuFo powinny wypełnić ankietę rekrutacyjną i do 12 września 2021 r. przekazać ją na adres: edukacja@mufo.krakow.pl. r. Ankieta, regulamin, oświadczenia oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie MuFo – link tutaj.

Skład Młodzieżowej Rady Muzealnej MuFo zostanie ogłoszony do 15 września 2021


Opublikowano:
24 sierpnia 2021