alt=

Kraków o jakim marzysz – rekrutacja na maraton projektów YouthKrakHack 2022!

Youth Krak Hack. Kraków o jakim marzysz! to szósta edycja hakatonu projektów społecznych skierowana do krakowskiej młodzieży.

Jeśli jesteś młodym mieszkańcem Krakowa, uczysz się albo studiujesz w Krakowie, działasz dla innych, uprawiasz sporty, jesteś artystą, albo po prostu spotykasz się ze znajomymi i masz wrażenie, czegoś brakuje w Twoim mieście dla Ciebie i dla Twoich rówieśników, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Zbierz grupę znajomych, albo zgłoś się samemu. Sprawdź co chciałbyś zmienić w Krakowie i zaproponuj, jak ma wyglądać ta zmiana.

Wasz projekt może dotyczyć dowolnej tematyki i obszaru pod warunkiem, że będą to zmiany dotyczące ludzi młodych – problemów, wyzwań, aktualnych potrzeb, kierunków interwencji, rozwoju itp. Możesz zaprojektować nowe miejsce dla Was, zaplanować wydarzenie, kampanię społeczną, kanał komunikacji itp., kierując się kilkoma zasadami:

  • włączenia społecznego (wielokulturowość, inkluzyjność, tolerancję, integrację międzypokoleniową, dostępność dla osób z niepełnosprawnością),
  • ekologię i odpowiedzialności za klimat,
  • dbałość o zdrowie (w tym zdrowie psychiczne, zdrowy styl życia).

Maraton projektów młodzieżowych odbędzie się w dniu 4 czerwca 2022 r. w godz. 9.00-21.00 w Hotelu Vienna House Easy, ul. Przy Rondzie 2.

Oferujemy dawkę praktycznej wiedzy oraz wsparcie Mentorów – specjalistów od polityki młodzieżowej oraz w zakresie tworzenia projektów społecznych.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy młodzież oraz studentów mieszkających w Krakowie, w wieku od 13 do 26 lat. Chęć udziału w hakatonie mogą zgłosić osoby indywidualne oraz grupy (od 3 do 5 osób) za pośrednictwem elektronicznego formularza.

UWAGA! Na zgłoszenia czekamy do 26 maja 2022 r.

Finał wydarzenia, podczas którego jury wybierze najciekawsze projekty, odbędzie się w dniu 9 czerwca br. w godz. 11.00-13.00 w Sali Obrad UMK, Plac Wszystkich Świętych 3-4.

Wasze zwycięskie projekty posłużą jako rekomendacje do założeń nowego programu Młody Kraków, a autorzy 3 najlepszych propozycji otrzymają nagrody finansowe.

Zapraszamy na FB programu Młody Kraków 2.0, gdzie publikowane będą najnowsze informacje o wydarzeniu!

Wydarzenie organizowane jest w partnerstwie z Komisją Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży – Kraków młody duchem.


Opublikowano:
4 maja 2022