alt=

Krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego

W ostatnim tygodniu października, miasto Kraków zaczęło żyć wyjątkowym wydarzeniem – Krakowskim Dniem Samorządu Uczniowskiego, czyli KDSU 2023. To niezwykle energetyczna i inspirująca inicjatywa, która połączyła uczniów z różnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych w jednym wspólnym celu. Hasło tegorocznej edycji brzmiało “Samorządowa Szybka Randka”, co przyciągnęło ogromne zainteresowanie i zaangażowanie uczestników.

KDSU to znacznie więcej niż tylko spotkanie towarzyskie – to okazja dla młodych ludzi do rozwoju swoich zdolności i pasji, a także nauki efektywnego działania w ramach swoich społeczności szkolnych. To nie tylko lekcja w teorii, ale prawdziwa nauka życia i odpowiedzialności.

Jednym z kluczowych celów KDSU jest promowanie zaangażowania uczniów w życie swoich szkół i społeczności. To nie tylko rozwija umiejętności interpersonalne, ale uczy także, jak być odpowiedzialnymi obywatelami, gotowymi do podejmowania działań na rzecz innych.

KDSU pokazuje, że każdy może mieć wpływ na swoje otoczenie i przyczyniać się do pozytywnych zmian. To dowód na to, że młodzi ludzie posiadają potencjał do tworzenia lepszego świata.


Opublikowano:
25 października 2023