alt=

Festiwal Młodych Twórców IV edycja – podsumowanie

Zapraszamy do wspomnień z niezapomnianej IV edycji Festiwalu Młodych Twórców, która w tym roku poświęcona była fascynującej sztuce fotograficznej. Festiwal Młodych Twórców – Fotografia odbył się w dniach od 9 października do 22 października 2023 roku, ożywiając różne zakątki Krakowa i tworząc dynamiczne, inspirujące środowisko dla uczestników.

Wydarzenia festiwalowe, to nie tylko ekspozycja niezwykłych prac fotograficznych podczas uroczystego wernisażu. Festiwal oferował również uczestnikom możliwość uczestnictwa w pasjonujących warsztatach i fascynujących wykładach. Tematyka zajęć obejmowała m.in. animację na taśmie filmowej, technologię fotografii i wiele innych fascynujących aspektów sztuki wizualnej.

Festiwal Młodych Twórców – Fotografia to nie tylko wydarzenie artystyczne, ale także element szerszego kontekstu. Realizowany w ramach programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta na lata 2019-23, znanego jako „Młody Kraków 2.0”, festiwal wpisuje się w obszar KULTURA (DLA) MŁODZIEŻY. Głównym celem programu jest poszerzenie dostępu do kultury dla młodzieży i stworzenie warunków do tworzenia kultury przez młodzież. Organizacja programów i wydarzeń wspierających młodych twórców w różnych dziedzinach sztuki to integralna część tej inicjatywy.

Przygotowaliśmy dla was krótką viedorelację, która pozwoli Wam przenieść się w świat minionego wydarzenia i ponownie poczuć magię Festiwalu Młodych Twórców – Fotografia. Razem tworzymy kulturę i inspirujemy przyszłe pokolenia artystów!


Opublikowano:
8 grudnia 2023