Ankieta UNICEF dla młodzieży. Jakiej chcesz Europy?

Masz poniżej 18 lat? Tematy dotyczące edukacji, bezpieczeństwa, zdrowia psychicznego czy klimatu są dla Ciebie ważne? Chcesz aby Unia Europejska stała się lepszym miejscem do życia dla młodych? Jeśli Twoja odpowiedź na wszystkie pytania jest twierdząca UNICEF Polska zaprasza do wzięcia udziału w anonimowym badaniu. Twoje zdanie ma znaczenie!

Unia Europejska podejmuje wiele niezwykle ważnych decyzji, które wpływają także na życie dzieci i młodzieży zamieszkujących kraje członkowskie. W czerwcu 2024 roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, obywatele Unii wybiorą swoich nowych przedstawicieli. To dobry moment, aby młodzi ludzie wyrazili swoją opinię na najważniejsze tematy. UNICEF wraz ze współpracującymi organizacjami (Save the Children, Eurochild, SOS Children’s Villages, Child Fund Alliance) chce mieć pewność, że głos młodzieży zostanie usłyszany i wzięty pod uwagę w kształtowaniu przyjaznej dzieciom Unii. 

Pod adresem https://childfriendlygovernance.org/europe-kids-want znajdziesz ankietę, która została opracowana we współpracy z dziećmi i dotyczy najważniejszych dla osób młodych tematów.

Udział w badaniu jest dobrowolny i całkowicie anonimowy.

Ankieta jest skierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat i dostępna jest w różnych wersjach językowych.

Wchodząc na wskazaną stronę, możesz wybrać ankietę w języku polskim (bezpośredni link – ZOBACZ TU).

Zapoznaj się z opisem i instrukcją badania, która jest dostępna na stronie. Jeśli nie masz jeszcze ukończonych 16 lat, zanim wypełnisz ankietę, poproś o zgodę rodzica lub dorosłego opiekuna. Kwestionariusz będzie dostępny online do 15 stycznia. Opracowane wyniki badania posłużą do przygotowania raportu, który zostanie zaprezentowany przez młodych ludzi przedstawicielom Unii Europejskiej w 2024 roku.

Źródło: unicef.pl

Więcej o ankiecie na stronach internetowych UNICEF Polska – sprawdź TU


Opublikowano:
8 stycznia 2024