Za nami kongres Szkolnego Budżetu Obywatelskiego

25 marca 2024 r.odbył się I Kongres Szkolnego Budżetu Obywatelskiego zorganizowany w ramach miejskiego programu „Młody Kraków”. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, skupiające osoby zaangażowane w Szkolne Budżety Obywatelskie w całym kraju. Współorganizatorem wydarzenia była Fundacja Pole Dialogu.

W krakowskim kongresie wzięli udział przedstawiciele szkół, organizacji pozarządowych oraz samorządów z różnych miast i miejscowości w Polsce, min. z Warszawy, Lublina, Bydgoszczy, Mrągowa, Gdańska, Opola, Wołomina, Poznania, Rybnika. Uczestnicy spotkali się po raz pierwszy, aby wymieniać doświadczenia oraz poszerzać wiedzę na temat tej innowacyjnej metody partycypacji społecznej. W wydarzeniu uczestniczyli także krakowscy uczniowie zaangażowani w realizację Szkolnego Budżetu Obywatelskiego (SzBO). Z uczestnikami kongresu spotkał się zastępca prezydenta, Andrzej Kulig.

W kongresie wzięli udział pasjonaci oraz praktycy, zarządzający i realizujący SzBO w całej Polsce: pracownicy  urzędów, NGO’sy, nauczyciele, członkowie rad rodziców. Wszystko po to, aby otrzymać praktyczne inspiracje i wiedzę na temat efektywnego zarządzania szkolnymi budżetami. Kongres był też niepowtarzalną okazją do wymiany myśli i doświadczenia z praktykami SzBO z całej Polski.   Uczestnicy otrzymali wsparcie w rozwiązywaniu wyzwań związanych z realizacją SzBO, mieli możliwość nawiązania cennych kontaktów zawodowych i potencjalnej współpracy.

Więcej informacji oraz zdjęcia: TUTAJ


Opublikowano:
9 kwietnia 2024