Edukacja – dialog – współpraca. Spotkanie krakowskich jednostek edukacyjnych z organizacjami pozarządowymi

Serdecznie zapraszamy dyrekcję krakowskich jednostek edukacyjnych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych na wyjątkowe wydarzenie sieciujące, które odbędzie się 4 marca 2025 roku w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych przy ul. Zabłocie 20.22. Spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń, integracji oraz nawiązania współpracy pomiędzy szkołami, NGO oraz instytucjami miejskimi. Wydarzenie ma charakter warsztatowy.

Każdy uczestnik/uczestniczka może wziąć udział w max. 2 sesjach warsztatowych, każda z nich trwa 1,5 godz. Wybór i przypisanie do poszczególnej sesji odbędzie się w trakcie rejestracji na miejscu wydarzenia.

Ekologia

      Zmiana klimatu to jedno z naszych największych wyzwań. W Krakowie podejmujemy wiele działań proekologicznych i proklimatycznych – w przedszkolach, szkołach, organizacjach pozarządowych i miejskich instytucjach. Wspólnie możemy zrobić więcej dla naszej planety!

      Zdrowie psychiczne

        Ostatnie lata pokazały nam w wyjątkowy sposób, jak ważne są działania na rzecz dobrostanu i bezpieczeństwa psychicznego. Korzystajmy z naszej wiedzy, doświadczeń, eksperckich zasobów Krakowa, które są wyjątkowe!

        Przedszkola i NGO

          Przedszkolaki mają ogromną chęć do działania! Mimo młodego wieku udowadniają to każdego dnia. Ich zaangażowanie wspierają dyrektorki i pracowniczki przedszkoli, które mają mnóstwo pomysłów na nowe działania. Bardzo za to dziękujemy i jedno jest pewne: warto jeszcze ściślej współpracować!

          Wolontariat

            W wielu jednostkach działają krakowskie koła wolontariatu. Możliwości zaangażowania w działania na rzecz innych jest w Krakowie bardzo wiele. Zastanówmy się wspólnie jak możemy jeszcze bardziej angażować młodzież w wolontariat.

            Działania społeczne i obywatelskie

              Kraków to miasto, w którym stawiamy na mądrą edukację obywatelską. Chcemy też angażować młodych ludzi i ich mentorów w działania na rzecz naszej lokalnej społeczności. Z każdym rokiem tych możliwości jest więcej – nie tylko w ofercie miasta, ale także organizacji pozarządowych. Korzystajmy z nich – z pożytkiem dla nas wszystkich!

              Przemoc

                Wspólnie chcemy stawiać czoła przemocy. Pracujmy razem, aby tworzyć bardziej bezpieczne i wspierające środowisko, w którym każde dziecko i młody człowiek czuje się dobrze.

                Wielokulturowość

                  Kraków jest miastem otwartym. Spotykają się tu różne kultury i tradycje. Dbajmy o różnorodność naszego miasta i czerpmy z niej inspirację w edukacji, ale też w innych, codziennych działaniach. 

                  Równość

                    Kraków to miasto, które wspiera różnorodność. Warsztat pomoże uczestnikom zrozumieć, jak tworzyć środowisko, w którym każdy – niezależnie od swojej tożsamości czy pochodzenia – ma równe szanse. Zainspirujemy się przykładami krakowskich inicjatyw, które aktywnie działają w tematach równości.

                    Nowe technologie

                      Innowacje to dla nas ogromne wyzwanie, ale też szansa. Cyfrowe narzędzia są nie tylko barierą, ale mogą być też świetną drogą do rozwijania kreatywności, angażowania uczniów i poszerzania horyzontów w nauce. 

                      Edukacja kulturalna

                        Kraków jest miastem kultury. Chcemy, aby było w nim jeszcze więcej kreatywnej energii i wspólnych działań. Instytucje kultury, młodzieżowe domy kultury, szkoły i przedszkola, twórcze NGO-sy są na to gotowe!

                        Program wydarzenia:

                        • miejsce: Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych przy ul. Zabłocie 20, bud. A;
                        • czas: 10.00-14.30.
                          • 9.00 – rejestracja uczestników,
                          • 10.00 – rozpoczęcie spotkania,
                          • 10.30 – praca w grupach tematycznych,
                          • 12.00-12.45 – przerwa na lunch i sieciowanie,
                          • 12.45-14.15 – drugi blok pracy w grupach tematycznych,
                          • 14.30 – zakończenie wydarzenia.

                        ​W wydarzeniu wezmą udział:
                         

                        • Maria Klaman, Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa,
                        • Artur Buszek, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Organizacji Pozarządowych.
                           

                        Zapisy na wydarzenie odbywają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego do 27 lutego br.

                        UWAGA! Zapisy trwają do wyczerpania miejsc.

                        Tagi: , ,

                        Opublikowano:
                        25 lutego 2025