YouthKrakHack

Youth Krak Hack. Po pierwsze edukacja! to trzecia edycja hakathonu projektów społecznych skierowana do krakowskiej młodzieży, która wyjątkowo w tym roku odbędzie się w 2 terminach:

17 października br. – wydarzenie w formie on-line, godz. 9.00-21.00
Rekrutacja zakończona

14 listopada br. wydarzenie w formie on-line, godz. 9.00-21.00
Zapisy przez formularz elektroniczny (rekrutacja trwa do 13 listopada 2020)

Uczestnicy wydarzenia, poprzez własne, autorskie projekty opracowane przy wsparciu mentorów, mogą wyrazić swoje oczekiwania względem tematów które ich interesują, są społecznie ważne i nierzadko, dotyczą ich przyszłości.

Tegoroczna edycja porusza tematykę edukacji w zakresie, który znacznie wykracza poza standardowe, szkolne przedmioty – chcemy dowiedzieć się jak młodzi wyobrażają sobie politykę młodzieżową w zakresie edukacji i kształtowania postaw proekologicznych, przedsiębiorczych, obywatelskich i kulturowych oraz jak może być realizowane bezpośrednio w ich życiu.

W hakathonie udział zabrać może każda osoba w wieku od 13 do 26 lat mieszkająca w Krakowie – uczeń, student lub osoba pracująca. Do wyzwania warto przystąpić zespołowo, ale można też indywidualnie.

Opracowane przez młodzież projekty zostaną przedstawione w dniu 23 listopada br. na gali finałowej przedstawicielom Urzędu Miasta, którzy wyłonią i nagrodzą 3 najlepsze pomysły! Ich treść, może być inspiracja do działań Urzędu Miasta oraz wartościowym wkładem do programu Młody Kraków 2.0.

Zobacz regulamin TUTAJ