NOWE!

Co to jest Samorządowa Liga Mistrzów?

SLM to całoroczny konkurs dla samorządów uczniowskich organizowany przez Urząd Miasta Krakowa, po to, aby dzięki współzawodnictwu współpracy zmotywować samorządy do lepszej pracy na rzecz swojego środowiska szkolnego i lokalnego.

Jak zgłosić się do Samorządowej Ligi Mistrzów?

Każdy samorząd może zapisać się poprzez internet. Wystarczy wypełnić znajdujący się poniżej formularz rejestracyjny.

Jak zdobywa się punkty w Samorządowej Lidze Mistrzów?

  • poprzez uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych specjalnie dla samorządów uczniowskich przez Urząd Miasta Krakowa.

– w październiku Samorządowy Bieg na Orientację

– wiosną Turniej Sportowy Samorządów Uczniowskich

  • każdy samorząd może zdobyć punkty organizując raz w roku wydarzenie, na które zaprosi samorządy uczniowskie z innych szkół.
  •  poprzez organizowanie zgodnie z regulaminem samorządowych superakcji, czyli ciekawych wydarzeń przygotowanych według pomysłu uczniów.

W jaki sposób jurorzy oceniają superakcje?

Samorząd po zapisaniu się do SLM otrzymuje dostęp do swojego bloga na stronie mlodziez.krakow.pl. Tam umieszcza informacje o przygotowanych przez siebie superakcjach. Jurorzy czytają te informacje i na podstawie opisów przyznają punkty.

Co można wygrać w Samorządowej Lidze Mistrzów

Samorządy, które na koniec roku zdobędą najwięcej punktów, otrzymują statuetki Złote, Srebrne i Brązowe Berło Kraka.

Każdy samorząd może być wygrany! Bo każdy, wedle swoich możliwości, będzie mógł po zdobyciu odpowiedniego pułapu punktów uzyskać dyplom Złotego, Srebrnego i Brązowego Lidera Samorządności.

Co to jest Kryształowy Dzwonek?

SLM ma jeszcze jedną nagrodę. Przez cały rok przedstawiciele biorących w konkursie samorządów mogą głosować na akcje swoich koleżanek i kolegów z innych szkół. Samorząd, który uzyska najwięcej punktów w tym głosowaniu, otrzymuje statuetkę Kryształowego Dzwonka. Dlaczego Kryształowy Dzwonek? Bo to dzwonek czysty, szlachetny, który wzywa samorządowców z wszystkich szkół do aktywności.

Dodatkowych informacjami udzielają pracownicy Referatu ds. Młodzieży i Seniorów Urzędu Miasta Krakowa pod numerem telefonu: 12 616-78-19.

Regulamin Samorządowej Ligi Mistrzów Szkół z Klasami Gimnazjalnymi Krakowa
Regulamin Samorządowej Ligi Mistrzów Szkół Ponadpodstawowych Krakowa
Zgłoś samorząd do Samorządowej Ligi Mistrzów

NOWE!

Weź zagłosuj – konkurs dla młodzieży

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja. I chociaż w tym roku mija 15 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a eurodeputowanych będziemy wybierać już po raz czwarty, to znaczenie tych wyborów wciąż nie jest […]

NOWE!

Youth Krak Hack po raz drugi w Krakowie

W sobotę 11 maja  już po raz drugi z inicjatywy Urzędu Miasta Krakowa oraz Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży w Krakowie został zorganizowany hackhathon projektów społecznych, w którym uczestniczyli krakowscy uczniowie oraz studenci. Po ubiegłorocznej pracy nad opracowaniem […]