Raport- Krakowscy studenci w sytuacji zagrożenia pandemią koronawirusa

PIERWSZY RAPORT, przygotowany w ramach Krakowskiego Barometru Młodzieży, nosi nazwę „Krakowscy studenci w sytuacji zagrożenia pandemią koronawirusa”

Raport opracowany przez dr hab prof. Uniwersytetu Pedagogicznego Piotra Długosza w marcu 2020 r. Badania oraz raport powstał dzięki pomocy pracowników i studentów Uniwersytetu Pedagogicznego.

Celem prowadzonych badań jest opis i próba uchwycenia wpływu pandemii koronawirusa na życie i funkcjonowanie krakowskiej młodzieży w kontekście zmiany życia studentów:

  • określenia poziomu lęków i obaw przed zarażeniem
  • oceny podejmowanych działań mających ograniczyć zasięg pandemii
  • poznania strategii zaradczych podejmowanych w obliczu pojawiającego się zagrożenia:
  • przedstawienia sposobów minimalizowania ryzyka zarażenia.
  • określenia sposobów na spędzanie swojego czasu oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii

Raport do pobrania  Krakowscy Studenci W Sytuacji Zagrożenia Pandemią Koronawirusa (pop) (1)

Krakowski panel klimatyczny

Kraków chce mieć swój panel klimatyczny. Magistrat zaprasza organizacje pozarządowe do składania wniosków w otwartym konkursie ofert na organizację panelu klimatycznego. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, jeszcze tej jesieni mieszkańcy Krakowa będą mieli okazję dyskutować o tym, […]

Zaprojektuj statuetkę Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa

Jesteś młodym artystą plastykiem, uczniem szkoły ponadpodstawowej, studentem krakowskiej uczelni albo młodym pracownikiem pracowni artystycznej i masz pomysł na to, jak mogłaby wyglądać statuetka wręczana osobom wyróżniającym się w działalności na rzecz lokalnej młodzieży? – jeśli tak, ten […]