Za nami VI Krakowskie Dni Samorządu Uczniowskiego!

Krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego odbył się w dwóch datach: 22 i 24 października 2024 roku. Hasłem przewodnim wydarzenia było „Samorząd uczniowski – pierwsza pomoc dla ucznia”.

Szkoły ponadpodstawowe, 22 października

Wydarzenie otworzyła Pani Prezydent Maria Klaman, za której obecność i inspirujące przemówienie dziękujemy.

Zdjęcia udowadniają, jak dobrze poszła integracja rozpoczynająca KDSU przeprowadzona przez panią Anetę Badecką. Kto poznał nowe osoby, ręka w górę!

Pierwszą ze szkoleniowych części spotkania poprowadzili Martyna Nędzyńska i Mateusz Gwiazda, którzy w poprzednich latach aktywnie działali w samorządzie uczniowskim swojego liceum. Martyna i Mateusz mówili o tym, jak wykorzystać narzędzia miejskie, w tym programy Młodego Krakowa, w pracy samorządu uczniowskiego. To dla nas niezwykle cenne, że mogliście współpracować ze swoimi rówieśnikami i wymieniać się rozwiązaniami dotyczącymi realnych problemów, które napotykacie w swojej samorządowej aktywności.

Druga połowa Krakowskiego Dnia Samorządu Uczniowskiego należała do Grupy Ratownictwa PCK Kraków. Ratownicy medyczni przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy, a uczniowie dali z siebie wszystko w symulacjach udzielania pomocy.

KDSU to także moment na wymianę doświadczeń i wzajemne inspiracje dla opiekunów samorządów uczniowskich. Za moderację rozmów nauczycieli dziękujemy Pani Marcie Karpiel oraz Pani Agacie Stankiewicz.

Szkoły podstawowe, 24 października

Niemal 150. uczestników i uczestniczek spotkało się, by wymieniać się pomysłami na funkcjonowanie samorządów, a także uczyć przydatnych kompetencji. Wasza obecność, radość i zawieranie nowych znajomości bardzo nas cieszy!

Toster, mikser czy słoń? Dziękujemy pani Anecie Badeckiej za świetną integrację, dzięki której uczestnicy mogli się poznać i przełamać pierwsze lody.

W pierwszej części dnia samorządy uczniowskie wzięły udział w szkoleniu „Jak rozmawiać z dorosłymi, żeby nas słyszeli?”. Pani Paulina Kopeć-Turecka przedstawiła na nim schematy udanej komunikacji, omówiła występujące w rozmowach bariery, a także zapoznała uczestników z wieloma przydatnymi terminami – kto z Was zapamiętał, za co odpowiedzialny jest mózg gadzi, a za co ssaczy?

W tym czasie nauczyciele uczestniczyli w rozmowie moderowanej z panem Tomaszem Szczepanikiem i panem Grzegorzem Włodarczykiem, wymieniając się pomysłami na akcje i codzienne działanie samorządów uczniowskich.

Spotkanie zakończyło się szkoleniem z pierwszej pomocy przeprowadzonym przez Grupę Ratownictwa PCK Kraków. Liczne pytania z publiczności udowadniają, że warto doskonalić się z umiejętności ratowania życia.

Tagi: ,

Opublikowano:
25 października 2024