Szkolny totolotek.
   

Jak co roku zaczęło się od pytań uczniów, kiedy ruszy wreszcie „szczęśliwy numerek". Niby nic wielkiego, a jednak ta akcja cieszy się ogromną popularnością w naszej szkole. Zawsze znajdzie się ktoś, kto przychodząc rano nieprzygotowany do szkoły, z nadzieją patrzy na ostatnią deskę ratunku - wylosowany szczęśliwy numer dnia.

Na zebraniu władz Samorządu Uczniowskiego (18 października) padło pytanie do zgromadzonych przedstawicieli klas „Czy jesteś za przywróceniem akcji szczęśliwy numerek w szkole?" Odpowiedź nie mogła być inna niż „tak". Następnie za pośrednictwem przewodniczących klas przeprowadziliśmy sondażową ankietę wśród uczniów zadając im to samo pytanie. Prawie 100 % odpowiedziało na nie twierdząco. Znając zdanie uczniów na temat „numerkowej" wolności od nie pytania Nikoletta Bębenek (przewodnicząca szkoły) uzyskała zgodę P. Dyrektor na realizację tej akcji w szkole.

Przygotowany został regulamin korzystania z przysługującego nam prawa do nie pytania. Ustaliliśmy, że w miesiącu szczęśliwy numerek może wystąpić tylko raz. Będzie losowany każdego dnia rano przez upoważnione przez Samorząd Uczniowski osoby. Zwalnia ucznia z tak zwanych „niespodzianek" nauczycieli (tzn. niezapowiedzianych kartkówek czy odpowiedzi ustnych). Warunkiem skorzystania z tej opcji jest obowiązek powiadomienia nauczyciela przed lekcją o fakcie posiadania tego samorządowego immunitetu. Szczęśliwy numerek nie dotyczy wcześniej zapowiedzianych sprawdzianów, prac klasowych, kartkówek itp. O regulaminie szczęśliwego numerka poinformowani zostali także nauczyciele poprzez odpowiednią informację w pokoju nauczycielskim.

W ten sposób Samorząd Uczniowski w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły zrealizował akcję pod hasłem „Szczęśliwy numerek - reaktywacja". Mała rzecz, a jednak cieszy. Widać to zwłaszcza po minach tych, którzy z radością stwierdzają danego dnia, że właśnie w szkolnym totolotku szczęścia został wylosowany ich numer w dzienniku. A pozostali mają nadzieję, że jutro to właśnie do nich uśmiechnie się rano słoneczko z ich numerem.

Szczęśliwy numerek został wybrany przez nas. Każdy mógł zagłosować za tym czy chce, aby taka akcja obowiązywała u nas w szkole czy nie. Jednak nikt nie jest zmuszony do korzystania z tej opcji pomocy lekcyjnej. Jednak wydaje nam się, że nie ma w szkole takiej osoby, która nie chciałaby się uchronić przed napisaniem niezapowiedzianej kartkówki.

Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 47
http://g47.republika.pl/
Poleć znajomemu
Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć
Link został wysłany
Newsletter
juliada mlodziez smiglo

Powered by mtCMS   •    Wszelkie prawa zastrzeżone   •    Projekt i wykonanie MTWeb