Samorządowy strzelec wyborowy.

Na początku lutego Samorząd we współpracy z nauczycielem przedmiotu Edukacja dla bezpieczeństwa, p. Krzysztofem Krawczykiem, zorganizował I Mistrzostwa SU Gimnazjum nr 47 w strzelaniu z broni sportowej. Turniej strzelecki odbył na strzelnicy sportowej Ligi Obrony Kraju na ulicy Centralnej w Nowej Hucie.

Na starcie stanęło ośmiu zawodników (w tym dwie dziewczyny), którzy we wcześniejszych treningach strzeleckich uzyskali najlepsze wyniki. Każdy z zawodników oddawał po 10 strzałów do tarczy w dwóch seriach. Maksymalnie do uzyskania było 200 punktów. Najlepszy wynik (167 punktów) w dwóch seriach osiągnął Filip Gil z klasy I c i to on niespodziewanie sięgnął po tytuł Samorządowego Strzelca Wyborowego. Główny faworyt turnieju - Minister Finansów SU, Maciej Maksyjan, zajął II miejsce uzyskując w ostatecznej klasyfikacji tylko dwa punkty mniej od zwycięzcy. Ostatnie miejsce na podium zajął Maciej Rutkowski z klasy I c z wynikiem 154 punktów.

Najlepszą z dziewczyn okazała się Justyna Mierzwa, której do miejsca na podium zabrakło tylko 3 punktów! Zawody strzeleckie przyniosły wszystkim uczestnikom mnóstwo pozytywnych emocji i wrażeń. Jako uczniowie szkoły sportowej lubimy bowiem wszelkie przejawy zdrowej rywalizacji także przy strzelaniu do tarczy.